Dodaj ofertę za darmo

Największa maszyna do produkcji tektury falistej

2006-06-30

Niemiecka Pro Group przygotowuje się do wybudowania największej papierni na świecie. Firma ujawniła, że planuje budowę nowej maszyny do produkcji makulaturowych papierów do produkcji tektury falistej o szerokości 10 m, zdolnej produkować 650 tyś. ton papieru kartonowego w ciągu roku. Maszyna ma rozpocząć produkcję w 2009 r.

Dzięki większej prędkości zakład przyćmi fabrykę grupy Palm w Woerth. Podjęto już decyzję, że nowy zakład będzie produkował fluting i testliner o gramaturze od 75 g/m2. Kwestą otwartą pozostaje ciągle lokalizacja.

Rozważane są dwie opcje. Projekt inwestycyjny, kosztujący ok. 50 mln EUR, mógłby być zrealizowany w Burg, ok. 25 km od Magdeburga, lub w Polsce. Decyzja ma zapaść w tym roku. Na korzyść Polski przemawiają przede wszystkim niższe koszty ogólne i koszty energii. Istniejąca maszyna Propapier GmbH, mogąca wytworzyć 300 tyś. ton testlinera i flutingu rocznie, dostarczająca materiał do pięciu zakładów grupy, produkujących tekturę falistą, ma być utrzymana.

Źródło: Przegląd Papierniczy
Aktualności

2014-04-16 14:29:21 | Komentarze: 0

Rekordowe powierzchnie - Festiwal Marketingu, Druku & Opakowań

Dostawcy Mediów i Maszyn zamawiają na tegoroczną edycję Festiwalu Druku rekordowe powierzchnie. W opinii organizatora jest to efekt polepszającej się koniunktury na rynku oraz rosnącego znaczenia Festiwalu - jedynej imprezy targowej w drugiej połowie rynku. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kolejna edycja Raportu Dostawców Mediów i Maszyn - największej publikacji o rynku poligrafii reklamowej oraz opakowań i druku etykiet.

Rozwiązanie problemu przestojów produkcji w zakładach wytwórcy opakowań – case study firmy Watson-Marlow

Masterclass - Modern Packing

Wskaźnik recyklingu szkła przekracza próg 70%

Specjalnie dla czytelników opakowania.com.pl - OOH magazine na Packaging Innovations

Seminaria learnShops™ na Targach Packaging Innovations

Optymalizacja wykorzystania przestrzeni magazynowej – kontenery siatkowe

Kodak Polska zaprasza na swoje stoisko na targach Packaging Innovations

BSC: Wzrost sprzedaży i nowe rynki. Zarząd rekomenduje 0,5 zł dywidendy na akcję

Fiński producent kortonów na Packaging Innovations w Warszawie!