Gość: borowieck
2010-06-22 09:01
Dopuszczalne obciążenie kartonów
Gdzie można znaleźć informacje dotyczące wytrzymałości opakowań kartonowych?
Muszę określić ile palet z kartonami mogę ustawić na sobie podczas wysyłki samochodem do klienta. Jakie obciążenia przyjąć w takim przypadku?
Gość: kasia
2010-08-23 16:57
Re: Dopuszczalne obciążenie kartonów
Witam,
Aby obliczyć wytrzymałość kartonu potrzebny ci parametr BCT. Liczy się to w ten sposób:
(waga opakowania jednostkowego brutto * ilośc warstw na palecie-1)*9,81 * współczynnik empiryczny
współczynnik empiryczny = 1-5, w zależności od tego czy produkt pomaga przenosić obciążenie czy nie i po jakich drogach będziesz wiózł produkt (kraj, ekport).
Jeżeli chodzi o ilość palet na sobie na samochodzie, to z tego co wiem, to możesz ustawić max dwie (tzw piętrowanie) ze względu na wysokość trucka. Palety zatowarowuje się max do 1600mm, jeżeli chcesz wieźć bez piętrowania i max do 1200 jeśli z piętrowaniem. Nie opłaca się pakować po jednej warstwie na palecie i większą ilość palet na sobie, ponieważ każda paleta drewniana waży 25 kg, co obciąża karton bardziej niż kilka wartsw kartonów na sobie. Mam nadzieję, że pomogłam
Gość: opakowaniowiec
2010-09-14 12:14
Re: Dopuszczalne obciążenie kartonów
Podany wzor jest zbyt prosty aby dokladnie wyliczyc nacisk. Podaj co chcesz spakowac i w jaki sposob to podesle Ci profesjonalne wyliczenia.
jaremo@o2.pl

Pozdrawiam
Jarek.