Gość: Bogusinka
2010-05-25 20:05
Kobieta jako operator maszyny offsetowej
Witam,

Od około roku rozpoczęłam pracę w drukarni, zajmującej się produkcją opakowań. Do tej pory zajmowałam się kontrolą gotowych wyrobów.Po upływie czasu, chciałam spróbować swoich sił na innej płaszczyźnie- dokładnie mówiąc zaciekawiła mnie praca operatora maszyny drukującej. Gdy poszłam do mojego przełożonego z prośbą o to, aby zmienił moje stanowisko pracy na pomocnika maszyny drukującej - usłyszałam że jest to nie możliwe ponieważ jestem kobietą, a kobiety na takich maszynach nie pracują. Moje doświadczenie w tej branży jest nie wielkie, dlatego proszę wszystkich o wypowiedź czy naprawdę praca na maszynie offsetowej jest zbyt ciężka dla kobiety? A jeśli znacie drukarnie w których kobiety pracują jako operatorzy, wyślijcie mi proszę nazwy tych drukarni, po to abym miała konkretne argumenty, w dalszych próbach negocjacji.
Gość: mateusz
2010-08-20 15:59
Re: Kobieta jako operator maszyny offsetowej
a mozesz mi podać marke i model maszyny drukującej ? będę wdzięczny
Gość: Ania
2010-09-02 16:44
kłania sie kodeks pracy Twojemu przełożonemu:) "Pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w szczególności bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, a także bez względu na zatrudnienie na czas określony lub nie określony albo w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy." zachowanie Twojego przełożonego to dyskryminowanie ze względu na płeć i jest karalne. to nie sredniowiecze mamy równouprawnienie, masz prawo jesli chcesz i masz umiejętności pracowac na każdym stanowisku.

pozdrawiam :)
Gość: 123ooo
2010-11-04 10:28
Jesli dobrze pamietam, niegdys przez obecnosc olowiu w farbach kobiety nie mogly pracowac na maszynach offsetowych. teraz to przeszlosc. nawet w heidelbergu na demo pracuja kobiety.
Gość: pracownik
2011-02-20 14:15
W firmie intrograf lublin kobiety pracują jako operatorki maszyny offsetowe GTO i są bardzo wydajne wna tym stanowisku
Gość: cin
2011-03-09 16:10
Interdruk Białystok.Co prawda jedna kobieta ale bez zastrzeżeń:)