Gość: Anna
2002-02-05 00:00
odzysk odpadu opakowaniowego i użytkowego z rynku
czy odpady poprodukcyjne np. papier i tworzywo , mogę po przekazaniu do recyklingu zaliczyć do poziomu odzysku i recyklingu ustalonych na poszczególne lata zgodnie z ustawą ? czy też muszę udowodnić że odpady zostały zebrane z rynku i tylko te mogę odliczyć od opłaty produktowej ?
Gość: Redakcja
2002-02-15 00:00
Re: odzysk odpadu opakowaniowego i użytkowego z rynku
Dowodem samodzielnie wykonanego ustawowego obowiązku jest np. faktura VAT dokumentująca sprzedaż odpadów opakowaniowych, tego samego rodzaju co opakowania wprowadzane na rynek, wystawiona przez firmę recyklerską posiadającą stosowne uprawnienia. Nie musi Pani udowadniać, że są to odpady pochodzące z zebranych z rynku Pani opakowań.
Interpretację taką prezentuje również Ministerstwo Środowiska.
Gość: Rafał
2002-03-23 00:00
Mi się wydaje, że oprócz faktury vat wystawionej przez przekazującego odpady powinna zostać jeszcze sporządzona tzw. karta przekazania odpadów. Zawiera ona wszystkie niezbędne informacje dotyczące w/w odpadów.
Gość: rat
2003-01-21 00:00
Re: Re: odzysk odpadu opakowaniowego i użytkowego z rynku
Mi się wydaje, że oprócz faktury vat wystawionej przez przekazującego odpady powinna zostać jeszcze sporządzona tzw. karta przekazania odpadów. Zawiera ona wszystkie niezbędne informacje dotyczące w/w odpadów. mam maszyne możesz sam robić brykiet i jeszcze go sprzedać mail m4341@o2.pl
Gość: krzyzyk
2003-04-09 00:00
nie chciałbym marudzić ale proponuję sprawdzić najpierw o co pytasz. Bo jeśli to są odpady inne niż opakowanie (i nie ma tu znaczenia że to jest też tektura) to nie można poddać recyklingowi takiego odpadu. Musi być zgodny z kodyfikacją katalogu odpadów i symbolem PKWIU. Chyba że się ktoś ze mną nie zgadza - zapraszam tedy do dysputy :-)