Gość: piotr
2007-06-21 00:00
opłacalność produkcji opakowań kartonowych
Mama pytanko na ile opłacalna jest produkcja opakowań kartonowych - przy jakiej ilości jest to opłacalne .
kontakt : piotrmakowski@op.pl
Gość: GOŚĆ
2007-06-22 00:00
Re:opłacalność produkcji opakowań kartonowych
4 osoby obrót netto 100tys wyjdziesz na styk

POZDRO
Gość: gość
2007-06-24 00:00
Może rozwińmy ten temat
Gość: artur
2007-07-10 00:00
jakos sie to musi opłacać skoro tyle firm istnieje, a popyt na produkty nie maleje
Gość: daniec
2007-07-19 00:00
Witajcie,

powiem wam tak, nie jest to łatwa branża, jest duża konkurencja na tym rynku i utrzymanie sie nowej małej firmy o zasiegu lokalnym jest raczej bardzo slabe, proponuję znaleźć jednego klienta najlepiej o volumenie ok 20 000 sztuk miesiecznie i produkowanie opakowań jedynie pod niego z czasem na rozwinięcie produkcji, pracuej w tej branzy kilka ladnych lat i serio wiem cos o tym jak to jest, ja tak zaczyanlem i teraz sam produkuję tekturę i opakowania a miesiecznie przerabiam tego ok 2 mln m2
Gość: mix
2007-07-23 00:00
Zainteresowała mnie Pana wypowiedź na forum dot. opłacalności produkcji opakowań kartonowych .
Proszę o kontakt , ponieważ poszukuję producenta tektury
3- , 5 falistej o różnych gramaturach i flach B iC
Kontakt : mix1970@o2.pl
Gość: Łukasz
2007-07-31 00:00
No dobra ja też siedzę w branży opakowań, ale nie robię pudełek kartonowych też czuję w tym niezły biznes i myślę kiedyś w to wejść. Dużego odbiorcę nie jest wcale tak łatwo złapać jest to praktycznie wyczyn (mówię o firmie zaczynającej) najlepiej budować sobie rynek na mniejszych firmach a z czasem pomyśleć o większej, bo gdybyśmy tak mieli jedną firmę, która bierze 20000 szt. mies. a w pewnym momencie zaprzestała odbierać nie jesteśmy sobie w stanie poradzić z utrzymaniem firmy i klapa:)
Gość: Jarek Poznań
2007-11-14 00:00
podoba mi się ostatnia wypowiedź, prawda jest okrutna, jeden odbiorca to brak odbiorcy... aby utrzymac kondycję firmy musisz mieć kilku w miare pewnych i stałych odbiorców. Jesli padnie jeden firma ma szanse przetrwać... A propos... szukam zbytu na opakowania kartonowe:)
kontakt 663 999 434 najlepiej w małopolsce ale niekoniecznie
2007-11-19 00:00
Mam pytanie do "Jarka Poznań". Czy od dawna jesteś w branży kartonów? Ile trzeba mieć na rozpoczęcie kasy na ilu m2 można zacząć?
Gość: Piotr
2008-01-17 00:00
Ja jestem w branży od lipca ubiegłego roku i powiem tyle produkcja tektury już się nie opłaca. Handluję kartonami ale zamawiam je według potrzeb klienta w dużych firmach i jakoś ciągnę. Małe firmy kupują drogo tekture i jak doliczą koszty robocizny nie są w stanie dać dobrych cen średniej wielkości klientom
2008-01-20 00:00
Produkcja tektury?? Rozumiem że masz na myśli produkcję opakowań z tektury tak? A w jakim przedziale cenowym jest dany format tektury?
Gość: Marcin
2008-02-04 00:00
Przepraszam ale opowiadacie jakieś bzdury.... złapać jednego klienta na 20000 szt miesięcznie i starczy? to niejest klient na utrzymanie firmy taka ilość to byle jaka klapowka robi w 8h a co z resztą czasu????? Zakupić maszyne by zajmowała miejsce? to sie mija z celem. Większego klienta napewno niezłapiesz na początku, najpierw kilku bardzo małych duze firmy, Twoja potencjalna konkurencja nieprzyjmie zamówienia w ilosci 500 lub 1000 szt bo jest to dla nich nieopłacalne, ale dla Ciebie to jest własnie nisza na rynku małe serje o zblizonych gabarytach (zakupujesz wiekszą ilość tektury na jeden wymiar) proponuje Ci na start jedną najprostrzą klapówke z jednym kolorem to powinno wystarczyć. powodzenia
Gość: Darek
2008-04-14 00:00
Mam informację do kolegi Piotra (gośc) handlującego opakowaniami, mam bardzo fajną wydajną linię do produkcji niezbyt dużych pudełek: sklejarko-składarka trzy punkty 900x1000 (mm)+ BOBST poszukuję kogoś takiego jak Ty do rozwinięcia produkcji, dam dobrze zarobić.Oczekuję na kontakt telefoniczny pod numerem +48 501 897 145 .
Gość: monika
2008-05-29 00:00
ja pracuje w tej branzy juz 10 lat i powiem szczerze, ze mozna na tym zarobic niezle pieniadze. mysle ze przy jednej liniowce do srednich i malych opakowan jest szansa pod warunkiem, ze bedziesz mial dobry serwis, czyli sprzedajesz opakowania ale i doradzasz klientowi z czego najtaniej dla nieg zrobic, klienci sie na tym nie znaja a Ty mozesz zaoszczedzic im kostow oplaty produktowej miedzy innymi. duze koncerny maja specjalne komorki odpowiedzialne za takie dzialania optymalizacyjne. jesli chcesz tanio kupic tekture i w niewielkich nakladach we wrzesni jest firma, ktora robi male partie.
Gość: domino
2008-07-24 00:00
a czy morzesz podac adres tej firmy we wrzesni