Gość: Adrzej
2006-02-10 00:00
worki śmieciowe-opłacalność
Witam! Mam pytanie: czy opłacalna jest produkcja wymieniona w tytule. Czy można liczyć na łatwy zbyt worków. Mam na myśli produkcję na urządzeniu małowydajnym - średnio 1000 szt/h. Będę wdzięczny za informacje.
Gość: krzysiek
2006-02-10 00:00
Re: worki śmieciowe-opłacalność
raczej nie widzę szans na tego typu produkcję. taka produkcja jest opłacalna przy masowej produkcji. ( wydajność maszyny 24tyś na godzinę?)
Gość: Pinki
2006-02-17 00:00
Re: Re: worki śmieciowe-opłacalność
Faktycznie opłacalność jest znikoma, ale jak może być inaczej jak tu sie gdzieś ktoś ogłasza,że sprzedaje worki 70x110x0,04 za 10 groszy, czyli około 2,78 za kg. Jakim sposobem nie wiem, a robie folie ładnych parę lat. Widocznie jakis desperat. Wierzę, że mozna zrobic za taką cenę , jeśli się gdzieś DOSTANIE czysty odpad, samemu się z tego zrobi aglometar, potem zrobi folię gdzieś po cichu w garażu a potem worki też po cichu, chałupniczo sie zgrzeje. Tyle tylko,że to jazda na krótką metę, do pierwszej awarii maszyny, której nie będzie za co naprawic. Ale cena już poszła w Polske i duży producent, rzetelnie obliczający koszty i mogący zrobić naprawdę dużo i dobrze nie sprzedaje towaru bo "przecież Iksiński robi dwa razy taniej" tyle,ze Iksiński zrobił raz i padł. Ja osobiście worków na śmieci nie robię juz od 5 lat. Pozdrawiam