W dniu 5. czerwca, ogłoszonym Ogólnopolskim Dniem Bez Torebek Foliowych, Carrefour Polska całkowicie wycofa ze swoich sklepów bezpłatne torby foliowe, rozdawane przy kasach i jako pierwsza sieć handlowa w Polsce zaproponuje klientom torby w stu procentach biodegradowalne.

Torby te są wykonane z surowca odnawialnego – skrobi i ulegają rozkładowi na wodę, dwutlenek węgla oraz resztki organiczne, czyli kompost. Posiadają one certyfikat DIN CERTCO potwierdzający, że są to opakowania ulegające biodegradacji i nadające się do kompostowania.

Ponadto Carrefour zaproponuje klientom szeroką ofertę toreb wielokrotnego użytku, między innymi torbę na wymianę, tzw. „Torbę na zawsze”. Jest to duża, wytrzymała torba z polipropylenu plecionego, z dwoma wzorami nadruku. Klient będzie mógł bezpłatnie wymienić ją na nową, jeśli posiadana przez niego torba ulegnie zużyciu.

Carrefour jako firma odpowiedzialna społecznie, realizująca strategię zrównoważonego rozwoju, postanowiła przeprowadzić szeroko zakrojoną kampanię społeczną, której partnerem jest Ministerstwo Środowiska. Potrwa ona do końca roku, a jej celem jest kształtowanie postaw proekologicznych nie tylko wśród klientów sieci Carrefour, ale także całego społeczeństwa. W ramach kampanii przeprowadzane są działania reklamowe o zasięgu ogólnopolskim. W kilku miastach Polski – Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu odbywają się akcje lokalne, np. : happeningi, konkursy i imprezy, angażujące lokalne społeczności w działania na rzecz ekologii. Akcja ta stanowi jedną z wielu inicjatyw podejmowanych przez firmę na rzecz ochrony środowiska.

Grupa Carrefour prowadzi szereg działań na rzecz ochrony środowiska, jednym z przełomowych rozwiązań jest wprowadzenie przez sieć Carrefour w Belgii programu EcoPlanet. Carrefour jako pierwsza sieć handlowa w Europie zaproponuje swoim klientom w 100 % naturalne i odnawialne źródła energii. Dzięki temu rozwiązaniu zmniejszy poziom dwutlenku węgla, który przenika do atmosfery, a tym samym ograniczy działanie efektu cieplarnianego.

Oferta handlowa toreb:
1. Torby biodegradowalne – cena 0,60 zł
2. Torby wielokrotnego użytku
- Torby z polietylenu – cena 0,80 zł
- Torby z tkaniny syntetycznej – cena 3,50 zł
- Torby z polipropylenu plecionego, tzw. „torba na zawsze” – cena 4,50 zł
- Torby na kółkach – cena 9,95 zł
- Torby bawełniane – 9,90 zł

Źródło: Carrefour
Źródło: ''