Co zrobić ze srebrną folią po maślanych ciasteczkach lub zakrętką od butelki? Wyrzucić, ale koniecznie do odpowiedniego kosza! Jeśli miewasz wątpliwości, czy dobrze sortujesz śmieci, zacznij robić zakupy w sklepach Marks & Spencer. Na opakowaniach produktów spożywczych tej firmy znajdziesz wskazówki, – co z nimi zrobić po zużyciu!

Zdążyliśmy się już nauczyć, że pojemniki do sortowania odpadów występują w czterech kolorach; niebieski na papier, zielony na szkło, żółty na plastik i metal, czerwony na pozostałe rodzaje śmieci. Jednak nie zawsze mamy pewność, do którego z nich wyrzucić papierowy karton powlekany folią, szeleszczącą przekładkę z bombonierki, czy srebrną folię po saszetkach z herbatą.

Nasze ekologiczne wątpliwości postanowiła rozwiać firma Marks & Spencer i na opakowaniach swojej żywności umieściła tabelki z podpowiedziami - które elementy opakowania podlegają recyklingowi i w jaki sposób powinniśmy je segregować.

Przed wyrzuceniem zużytych opakowań wystarczy zerknąć na umieszczone na nich ikonki i sprawa załatwiona – mamy dobrze posegregowane śmieci, a świat - rosnące wykorzystanie wtórnie przetworzonych surowców, czystszą wodę, ziemię i powietrze.

Wskazówki nt. sortowania odpadów umieszczane na opakowaniach żywności, to kolejne proekologiczne przedsięwzięcie Marks & Spencer realizowane w ramach PLANU A.

PLAN A to pięcioletni program firmy Marks & Spencer, którego celem jest walka z najpoważniejszymi problemami XXI wieku: zmianami klimatu, rosnącą produkcją odpadów, nadmierną eksploatacją naturalnych zasobów ziemi, zbyt dużą emisją dwutlenku węgla do atmosfery czy olbrzymim zużyciem energii, pochodzącej głównie ze źródeł nieodnawialnych.

PLAN A to także promocja zdrowego trybu życia, etycznego biznesu i zasad Fairtrade. Na realizację tego programu Marks & Spencer wyda ponad 200 milionów funtów!

Pełną listę założeń PLANU A można znaleźć angielskiej stronie firmy: www.marksandspencer.com.
Źródło: ''