Ekologiczny charakter Ecosure, ciekawej nowej serii przyjaznych dla środowiska farb marki Dulux Trade, został wzmocniony przez wykorzystanie pojemników RPC Containers Oakham zawierających 25% materiału pochodzącego z recyklingu odpadów pokonsumenckich (PCR).

Konsumenci i firmy zwracają coraz większa uwagę na potrzebę aktywnego ograniczania swojego wpływu na środowisko, dlatego firma Dulux Trade wprowadziła do sprzedaży farby Ecosure, dając wykonawcom i zaopatrzeniowcom do wyboru bardziej ekologiczne produkty. Farby wodorozcieńczalne Ecosure, opatrzone hasłem reklamowym „Bądź bliżej zieleni”, zostały specjalnie opracowane, aby zapewnić znacznie mniejszy wpływ na środowisko naturalne niż standardowe produkty Dulux Trade, zachowując przy tym najwyższe standardy jakości i funkcjonalności.

Mniejszy wpływ na środowisko mierzy się redukcja emisji CO2 oraz lotnych związków organicznych (VOC). Farbę Ecosure charakteryzuje emisja CO2 niższa o 25% w porównaniu ze standardową matową farbą winylową Dulux Trade, według pomiarów wykonanych analizatorem wpływu na środowisko. Efekt ten został osiągnięty dzięki współpracy z wiodącą organizacją dobroczynną Forum for the Future działającą na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Firma Dulux Trade potrzebowała opakowań, które dopełniałyby ekologiczny charakter farb, i zwróciła się do swojego stałego dostawcy RPC Oakham z prośbą o odpowiednie rozwiązanie. RPC zaproponowało dwa projekty pojemników ze swojego standardowego asortymentu, 5-litrowy Lightainer oraz 10-litrowy 295 S, z tym, że do ich produkcji firma miała wykorzystać określoną ilość materiału PCR (z odpadów pokonsumenckich po recyklingu). Testy wykazały, że w celu zachowania trwałości i funkcjonalności pojemników najbardziej odpowiednie proporcje wynoszą 25% polipropylenu (PP) typu PCR i 75% nowego PP.

Pojemniki zdobione są nadrukami w charakterystycznym zielonym kolorze, które silnie zaznaczają tożsamość marki i podkreślają zawartość materiałów z recyklingu w pojemnikach. Do sprzedaży wprowadzane są dwa gotowe kolory matowe w pojemnościach 5 i 10 litrów - magnolia oraz śnieżna biel - a w innych opakowaniach dostępne są tez farby z połyskiem i podkładowe.

Źródło: RPC
Źródło: ''