Co dalej z zakazem foliowych "reklamówek"?

Płoccy radni postanowili pójść za przykładem Łodzi, w której w październiku rada miasta przegłosowała uchwałę ograniczającą używanie reklamówek. Sęk w tym, że wojewoda łódzki już ją unieważnił. Na decyzję wojewody...

Komentarze: 2

Recykling opakowań wielomateriałowych

W ciągu dwóch lat w Polsce zmieniono całkowicie opinię o recyklingu kartonów po sokach. W 2005 r. Ministerstwo Środowiska zniosło obowiązek odzysku tego typu wielomateriałowych opakowań.

Komentarze: 0

Walka z plastikowymi torbami

Tylko w Polsce rocznie wyrzuca się ok. 35 mln torebek, a więc 60 tys. ton (tona to około 165 kg ropy naftowej). Wykorzystanie takich ilości energii wiąże się z emisją do atmosfery gazów cieplarnianych. Łącznie w skali kraju oznacza to...

Komentarze: 0

Wysypiska śmieci będą coraz droższe

Wysypiska śmieci będą nas drogo kosztowały - od nowego roku cena za składowanie tam śmieci wzrośnie blisko pięciokrotnie - z niecałych 16 zł za tonę do 75 zł. Skok cen odczują prawie wszyscy, firmy oczyszczania zapowiadają co najmniej...

Komentarze: 0

Szkoccy ekolodzy walczą z opakowaniami

Szkoccy ekolodzy organizują kampanię na rzecz zwracania marketom zużytych opakowań. Ich akcja obejmie sklepy w Edynburgu, Glasgow, Falkirk, Kirkcaldy, Elgin i Fort William – podaje BBC News.

Komentarze: 0

Wakacyjne kampanie edukacji recyklingowej

W bieżącym roku podczas kampanii do 93 współpracujących z Fundacją RECAL punktów skupu trafiło 506 ton aluminiowych puszek po napojach. Łącznie podczas wszystkich dotychczasowych edycji do punktów skupu trafiło 2.656 ton alu-puszek.

Komentarze: 0

Butelki zawierają już 30% tworzyw z recyklingu

Po udanej próbie przeprowadzonej we współpracy z firmą Marks & Spencer, RPC Containers Llantrisant produkuje teraz standardowo butelki PET do soków, zawierające 30% materiałów pochodzących z recyklingu odpadów pokonsumenckich (PCR).

Komentarze: 0

Coca-cola stawia na recykling

Amerykański koncern nie chce, by jego opakowania byty kojarzone przez konsumentów ze śmieciami.

Komentarze: 0

Tylko 40% Polaków niepokoi się o środowisko naturalne

Zmniejsza się liczba osób zaniepokojonych stanem środowiska naturalnego w Polsce. W latach 90. obawy wyrażało 78 proc. badanych, obecnie jest to 40 proc. - wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej.

Komentarze: 0