Anwil S.A. - logo

Anwil S.A.

+48.54.2363091

TWORZYWA SZTUCZNE

Anwil S.A., to jedno z największych i mimo swojej czterdziesto letniej historii i jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw branży chemicznej w Polsce.

Polichlorek winylu (Polanvil®), którego ANWIL SA jest jedynym producentem w Polsce, to surowiec dla przetwórstwa tworzyw sztucznych, charakteryzujący się niezwykle wysokimi parametrami jakościowymi oraz własnościami użytkowymi. Na szeroką skalę stosowany jest do produkcji rur, stolarki budowlanej przewodów i kabli elektrycznych i tp...

Ponadto w ANWILU SA wytwarzane są granulaty kablowe z PCW (izolacyjne i osłonowe), mieszanki sypkie na bazie PCW, a także twarde granulaty techniczne przeznaczone m.in. do produkcji paneli ściennych, profili budowlanych i elektroinstalacyjnych. Od roku 1998 produkowane są płyty z PCW - lite (Anwidur®) i spienione (Anwipor®).

Działalność w zakresie produkcji polichlorku winylu, wytwarzania granulatów ,suchych mieszanek na bazie PCW oraz płyt z PCW objęte są systemem zapewnienia jakości zgodnym z wymaganiami normy EN ISO 9001:2000 potwierdzony certyfikatem wydanym przez TUV CERT.

W celu minimalizacji oddziaływania procesów produkcyjnych na środowisko wdrożono system zarządzania środowiskowego zgodny z wymaganiami normy EN ISO 14001:2004, potwierdzony certyfikatem firmy TUV CERT.

Dane adresowe:
Toruńska 222
Włocławek
Kujawsko-pomorskie
Poland

Obszar działalności firmy Anwil S.A.:
  • Surowce i komponenty
  • Surowce i komponenty -> Polimery
  • Surowce i komponenty -> Polimery -> PCW