DRP Group Przemysław Miśkiewicz i Wspólnicy Sp. Jawna - logo

DRP Group Przemysław Miśkiewicz i Wspólnicy Sp. Jawna

Firma DRP Group (dawniej Drewnex Recycling Plastics) od ponad 25 lat związana jest z branżą recyklingu oraz przetwórstwa tworzyw sztucznych i chemii. Naszym klientom oferujemy zarówno tworzywa z szerokiej oferty podstawowej, jak i te powstające na indywidualne zamówienie.

W skład Grupy wchodzą trzy dywizje oparte na podstawowych kierunkach działalności: recyklingu, compoundingu oraz laboratorium. Siła i potencjał Grupy tkwi w zdywersyfikowanym zakresie działalności oraz w zróżnicowanych segmentach rynku obsługiwanych przez poszczególne współpracujące firmy produkcyjne, usługowe i handlowe.

Jakość usług i produktów oraz odpowiedzialne podejście do środowiska ma decydujące znaczenie w DRP Group. Produkowane przez nas materiały wykorzystywane są z powodzeniem w wielu gałęziach przemysłu m.in. w motoryzacji, elektrotechnice, branży AGD, przemyśle meblowym, rolnictwie i ogrodnictwie, budownictwie, przemyśle opakowaniowym oraz obuwniczym. Udowodniliśmy również, że współpracujące z nami przedsiębiorstwa mogą efektywnie zagospodarować powstające w toku ich działalności odpady.

Najwyższa jakość świadczonych przez naszą firmę usług potwierdzona została licznymi certyfikatami. W 2004 roku wdrożyliśmy normę ISO 9001, której aktualność potwierdzają regularne audyty zewnętrzne przeprowadzane przez TÜV Rheinland. Ten styl skutecznego zarządzania jakością pozwala nie tylko eliminować błędy w procesie produkcyjnym, ale przede wszystkim ich unikać.

Możemy poszczycić się także certyfikatem Instytutu Badawczego Opakowań COBRO, dzięki któremu jako jedna z pierwszych firm w kraju trafiliśmy na Listę Referencyjną Zakładów Recyklingowych.

Rozpoczęliśmy również wdrażanie elementów Systemu Zarządzania Środowiskowego zgodnego z normą ISO 14001.

Równolegle z coraz większym zaangażowaniem będziemy wdrażać wymagania normy IATF 16949:2016. To wszystko by być nie tylko ekspertem w swojej branży, ale także aby być czołowym i preferowanym partnerem biznesowym dla sektora motoryzacyjnego.

Spełnienie wszystkich wymienionych przykładów jakości nie byłoby możliwe bez odpowiednio zorganizowanego i wyposażonego zaplecza laboratoryjnego. To właśnie ono pozwala nam na bieżąco dokonywać analiz i kontroli materiałów, które służą ciągłemu doskonaleniu jakości naszych produktów i usług. Oprócz podstawowych badań związanych z właściwościami tworzyw od strony przetwórczej przeprowadzamy również weryfikację materiałów na zgodność z regulacjami Unii Europejskiej, takimi jak Dyrektywa 2011/65/11/UE (RoHS) czy też zgodności z REACH.

Nie mniej istotne od wyróżnień branżowych są dla nas tytuły zdobyte w dziedzinie etycznej i społecznej odpowiedzialności biznesu, jak uzyskany przez nas kilkukrotnie tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play” oraz „Ambasador Fair Play w Biznesie”.