itabu - logo

itabu

Spółka Freschi powstała w sercu obszaru geograficznego produkcji maszyn drukarskich. Jest to dynamiczna firma, która w czasie 10 lat przeobraziła się z firmy projektowej w producenta wyspecjalizowanego w budowie maszyn dla przemysłu opakowaniowego.

Koncentrujemy się na projekcie, produkcji, sprzedaży i instalacji maszyn nowych i używanych do przetwarzania papieru i folii.

Jesteśmy producentam
- rotograwiurowych maszyn drukujących max. 800 mm szerokości druku. i
- maszyn do produkcji rękawa z taśmy (maszyny do etykiet shrink wrap "rękaw", shrink sleeve)
- piecy suszących do maszyn drukujących
- autorskich rozwiązań rotograwiurowych elementów druku
- autorkiego systemu obiegu powietrza w piecach suszących

Zajmujemy sie również remontem i modernizacją używanych maszyn rotograwiurowych

Klientów, wdrażającym nowe rozwiązania, lub przemieszczenie maszyn, jesteśmy w stanie dostarczyć rysunki i dostarczyć niezbędne informacje techniczne w zakresie: sprężonego powietrza, diatermiczny olej/para/gaz, chłodzenie wodą, powietrzem ewakuacji etc. koniecznych do prawidłowego funkcjonowania urządzeń.

W ostatnich latach firma Freschi miał okres silnej ekspansji konsolidując się na zarówno na rynku krajowym, jak również na rynku międzynarodowym, w celu ośiągnięcia głownego celu - zadowolenie klienta.

----

Maszyna do produkcji rękawa

Nasza działalność produkcyjna rozpoczęła się odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na profesjonalne maszyny do produkcji rękawa etykiet shrink sleeve.

Maszyna produkuje rękaw z następujących materiałów: termokurczliwy PVC, PET, PS; PLA , przekształcając materiał odwijany w postaci taśmy do postaci uformowanego rękawa sleeve, nawijanego w rolkę na nawijaku.

Od rozpoczęcia projektu, maszyna została zaprojektowana do produkcji na wieklą skalę, zbudowana z komponentów najwyższej jakości, w celu zaoferowania prostego, bezpiecznego i niezawodnego rozwiązania maszyny produkcyjnej.

Odwijak posiada dwa niezależne wały z automatycznym systemem kontroli brzegu tasmy oraz stół do przelkejania materiału.

Na odwijaku są instalowane dwa różne systemy noży: jeden nóż ząbkowany do perforacji, drugi do odcięcia brzegów tasmy.
Oba zestawy noży są dostawiane pneumatycznie.
Opatentowany system kształtowania i spawania (sklejania) rękawa.
Materiał jest prowadzony po obu stronach wewnątrz i od zewnątrz przez specjalne sprężyny i dwa brzegi są spawane do niemal natychmiast.
Jakość łącznia jest stale sprawdzanapodczas pracy przez opatentowany czujnik ultradźwiękowy.
Możliwość regulacji miejsca położenia zgrzewu w dowolnym miejscu na szerokości nawijanego rękawa.
Nawijak Non-Stop pozwala na automatyczną zmianę rolek (maks. śr. 600mm) przy prędkości normalnej produkcji. Zmiana bez konieczności zatrzymania maszyny i ponownego rozruchu pozwala na całkowite wyeliminowanie strat ze zmarnowanego materiału.
Możliwość aplikacji tzw. paska rozrywającego do etykiety podczas pracy maszyny

Maszyny drukujące rotograwiurowe

Produkujemy kompaktową maszynę rotograwurową na tzw. wale elektrycznym (napęd wałków bez użycia kół zębatych), do druku farbami rozpuszczalnikowymi jak również wodnymi. Zakres obejmuje materiały powszechnie stosowane w branży opakowań elastycznych.

Maszyny są oferowane w segmentach modułowych, do 10 elementów w maszynie (10 kolorów), oraz o cechach technicznych zoptymalizowanych zgodnie z wymaganiami klienta.