J.E.Sobczak Sp. Jawna - Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych - logo

J.E.Sobczak Sp. Jawna - Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych

Firma JES-SOBCZAK istnieje na rynku od 1991 roku.

Jej założycielem jest Jan Sobczak.

Firma posiadamy nowoczesny zakład narzędziowy oraz wyspecjalizowaną kadrę, dzięki czemu projektujemy i wykonujemy większość form do wtryskarek. Daje to nam możliwość precyzyjnego dopasowania kształtu naszych pojemników do wymagań, jaki stawiają nam klienci.

Ponadto:

Stale usprawniamy zaplecze logistyczne
Kładziemy zdecydowany nacisk na poprawę standardów jakości i efektywności
Zwiększamy dotychczasową produkcję przez pozyskiwanie nowych wtryskarek
Przywiązujemy wagę do ochrony środowiska w procesie produkcyjnym

Posiadamy wszelkie niezbędne atesty.

Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych w Koszalinie rozpoczął swoją działalność 15 lutego 1991 roku, a jej pomysłodawcą, twórcą i założycielem był jej współczesny właściciel.

Inspiracją założyciela firmy, były przemiany społeczno-gospodarcze, które doprowadziły do utworzenie "wolnego rynku", wyzwolenia inicjatywy i przedsiębiorczości. Przedsiębiorca zaryzykował i wykorzystał swoją szansę. Po analizie rynku, rozpoczął działalność jako "prywatny przedsiębiorca" - produkujacy opakowania z tworzyw sztucznych.


W zakładzie zatrudnienie znalazło wtedy 10 osób, które produkowały miesięcznie ok. 35 tys. opakowań. Głównym odbiorcami produktów firmy były zakłady przetwórstwa rybnego.

W grudniu 1995 roku firma zmieniła swoja siedzibę. Przeniesiona została do Koszalina na ul. Szczecińską 63 gdzie wybudowano nową halę produkcyjną. Dokonano dalszego unowacześnienia zakładu, zmodernizawano park maszynawy.


W roku 1999/2000 otwarto nową halę produkcyjną na 14 maszyn, (których ilość wzrosła do 35). Wdrażając nowe technologie, zmiejszaące koszty produkcji zadbano o maszyny do regeneracji form (utworzenie hali, parku narzędziowego do regeneracji form (oraz samego ich wytwarzania).

Zadbano również o wzbogacenie asartymentu wyrobów firmy, zakupując maszynę drukarską do malowania opisów, nazw, loga firm oraz produktów (na sprzedawanych opakowaniach).

Zakład pracuje na trzy zmiany, produkuje opakowania w bogatym asortymencie. Pomimo wzrastajacej konkurencji firma zachowała trwałą pozycję na rynku opakowań. Odbiorcami wyrobów zakładu są klienci nie tylko na całym wybrzeżu, lecz w całej Polsce.


W strukturze firmy działa zespół konstrukcyjny, zajmujący się patentami i rejestracją wyrobów. Dostosowując się do potrzeb klienta, inżynierowie firmy są w stanie w krótkim czasie dostosować, jakość, formę produktu zgodnie z wymogami odbiorcy. Utworzony prototyp (dzięki właściwie wyposażonemu parkowi technicznemu), można sprawdzić i szybko wdrożyc do produkcji seryjnej. Projekt produktu natychmiast kierowany jest da urzędu patentowego. Firma posiada kilkanaście własnych, zarejestrowanych pomysłów.