Maga - Zakład Innowacyjno - Wdrożeniowy - logo

Maga - Zakład Innowacyjno - Wdrożeniowy

Zakład MAGA® został założony w roku 1982 jako Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Zabawkarstwo, firma z prywatnym kapitałem. Właścicielem jednoosobowym jest mgr inż. Marian Nowakowski. Początkowo realizowana była produkcja elementów kooperacyjnych z tworzyw sztucznych i zabawki. Część produkcji była eksportowana do Bułgarii, Czech, Kuby i ZSRR. Większość zysków z tego okresu została zainwestowana w rozwój zakładu, tzn. w wyposażenie i dalszą adaptację powierzchni produkcyjnej. W tym okresie tzn. w latach 1982 - 1991, zakupiono większość maszyn i urządzeń zakładu, w tym wtryskarki i wytłaczarki. Stopniowo rozszerzano asortyment i przestawiano produkcję na opakowania dla przemysłu chemicznego, kosmetycznego oraz wdrażano do produkcji opakowania do badań medycznych ( fiolki, opakowania do testów AIDS oraz kału ).
Jako ich przedstawiciel dostarczmy produkty do firm w Polsce.
W 1990 roku równolegle z działalnością produkcyjną został utworzony drugi zakład BIOTAL® - Zakład Produkcji i Sprzedaży Środków i Sprzętu Medycznego BIOTAL®. W ramach tego zakładu nawiązano współpracę z trzema firmami w Europie, na zasadzie sprawowania ich wyłącznego przedstawicielstwa w Polsce.
W pierwszej fazie nawiązano współpracę ze szwajcarską firmą GANZONI produkującą wyroby o zmiennym ucisku o nazwie handlowej SIGVARIS. Wyroby rozprowadzane są przez przedstawicieli regionalnych na terenie całej Polski. W 1996 roku nawiązano również współpracę z niemiecką firmą Kreussler Pharma - producentem leku o nazwie Aethoxysklerol używanym do obliteracji żylaków kończyn dolnych, przełyku i odbytu.
W roku 1997 oba zakłady MAGA® oraz BIOTAL® zostały połączone ze względów organizacyjno - ekonomicznych. Powstała firma MAGA-BIOTAL® jako prywatna firma, stanowiąca własność jednego właściciela.
Inwestycyjnych. W tym samym roku Zakład wprowadził do eksploatacji kolejny nowy automat do produkcji butelek.

Obecnie Zakład prowadzi szeroką działalność na niwie:
- produkcji opakowań o pojemności od 5 ml do 1200 ml,
- rozwija działania marketingowe na niwie służby zdrowia,
-zainstalował pierwsze bioreaktory do automatycznego rozkładu tłuszczów.

Zakład MAGA-BIOTAL® jest właścicielem wielu patentów (np. jednorazowy skalpel chirurgiczny, pompa do przetaczania krwi z pola operacyjnego hydraulicznej prasy laboratoryjnej. Realizujemy eksport do Czech, Litwy, Białorusi i Ukrainy.