Menos Sp z o.o.

Firma Menos rozpoczęła swoją działalność 12 stycznia 2004r. w formie spółki cywilnej. Z dniem 6 maja 2010r. doszło do jej przekształcenia w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, będącą własnością dwuosobowego zarządu stanowiącego o kierunkach dalszego rozwoju.
Jesteśmy młodą, prężnie rozwijającą się firmą z dużym bagażem doświadczenia. Produkujemy z tektury falistej o różnych gramaturach z jedno lub trzykolorowym nadrukiem fleksograficznym, a także z nadrukiem zdjęciowym na maszynie fleksograficznej. Wykonujemy opakowania zgodne z międzynarodowym katalogiem FEFCO jak również inne - nietypowe.
Od samego początku swojego istnienia firma śmiało weszła na rynek opakowań tekturowych. Pierwszymi naszymi produktami były opakowania dla branży meblowej – obecnie możemy poszczycić się współpracą z takimi grupami jak IMS, liderami branży chemicznej, budowlanej, meblowej, spożywczej i innych. Zaufało nam już ponad pięciuset odbiorców.
Bardzo szybko - chcąc zdobywać nowych klientów - firma poszerzyła swój asortyment. Obecnie wytwarzane opakowania wykorzystywane są w przemyśle spożywczym, chemicznym, przetwórczym, tekstylnym jak również dla firm wytwarzających podzespoły AGD oraz szeregu innych. Naszymi odbiorcami są małe, średnie oraz duże firmy.

Z pewnością naszym atutem jest błyskawiczna reakcja na niespodziewane potrzeby klientów.
Poczynione inwestycje pozwalają nam konkurować pod względem jakościowym i technologicznym jak też pozwalają przyjmować zlecenia o większym wolumenie – znacznie powiększając możliwości produkcyjne, dzięki czemu możliwe jest zdobywanie coraz to szerszego grona klientów oraz dalszego zwiększenia udziału w rynku.

W oparciu o park maszynowy profesjonalnych, markowych producentów maszyn oraz wykwalifikowaną kadrę jesteśmy w stanie sprostać wyzwaniom zarówno ilościowym jak i jakościowym stawianym przez największych odbiorców.

Nasze wyroby powstają z surowców, które dostarczają nam największe koncerny produkujące tekturę falistą w Europie, co umożliwia nam utrzymywać powtarzalność i wysoką jakość produkcji.

Zdobycie tytułu Gazeli Biznesu za rok 2013 świadczy o dobrze prowadzonych kierunkach rozwoju, stabilności odbiorców jak również motywuje do dalszej pracy aby nasi Klienci wciąż otrzymywali od nas najwyższy poziom świadczonych usług.