Wilhelm Herm. Müller Polska - logo

Wilhelm Herm. Müller Polska

Przedsiębiorstwo Wilhelm Herm. Müller Polska Sp z o.o. zostało założone w 1997 roku, a swoją działalność rozpoczęło w 1998 roku.

Głównym zadaniem firmy Wilhelm Herm. Müller Polska Sp. z o.o. jest dostarczanie podzespołów napędowych i transportujących dla przemysłu. Dlatego też firma posiada magazyny części napędowych i transportujących do maszyn, które poddaje obróbce. Obróbka materiałów polega na prostym cięciu pasów na wymiar jak również na uzbrojeniu pasa w dodatkowe elementy. W przypadku pasów zębatych czy klinowych może to być wykonanie specjalnego pokrycia powierzchni pasa, wykonanie frezowania części bieżnej pasa czy też wykonanie otworów w pasie. W przypadku taśm transportujących uzbrajane są one w tak zwane progi lub zabieraki, falbany boczne oraz kliny prowadzące. Poza tym firma świadczy usługi klejenia pasów płaskich oraz łączenia taśm transportujących na maszynach u klienta. Firma zajmuje się importem szeregu pasów napędowych i transportujących pod zamówienie klienta.

Wprowadzenie systemu zarządzania jakością zgodnego z normą ISO 9001:2000 w firmie Wilhelm Herm. Müller Polska Sp. z o.o. jest działaniem celowym, które ma w znacznym stopniu usprawnić i poprawić organizację pracy w przedsiębiorstwie na poziomie składanych ofert poprzez realizację zamówień aż do sprzedaży wyrobów i usług. Poza tym firma WHM Polska Sp z o.o. pragnie uzyskać większą powtarzalność wykonywanych produktów jak również usług. Wprowadzenie systemu zarządzania jakością z pewnością zwiększy w znacznym stopniu zadowolenie klientów ze współpracy z przedsiębiorstwem pracującym wg standardów europejskich jak również podniesie autorytet samej firmy.

Jedną z głównych przyczyn, dla których firma Wilhelm Herm Müller Polska Sp z o.o. zdecydowała się na wprowadzenie systemu zarządzania jakością jest zaspokojenie rosnących wymagań klientów względem poziomu obsługi oraz jakości produktów. Kolejną przyczyną jest pragnienie dorównania poziomem obsługi klientów i ich zadowolenia do firm konkurencyjnych w kraju i za granicą, które takie systemy kontroli jakości wprowadzili w swoich firmach.

Należy tu nadmienić, że firma posiada trzy oddziały w Gdańsku, Bielsku-Białej oraz Warszawie, a dzięki wprowadzeniu systemu zarządzania jakością jednolitego dla całej firmy klient będzie miał pewność że wykonana przez przedsiębiorstwo usługa czy też dostarczony towar będzie spełniał jego wymagania bez względu na miejsce, w którym będzie obsługiwany. Wprowadzenie SZJ poprawi też komunikacją między oddziałami, gdyż wszystkie oddziały będą pracowały według tych samych procedur i instrukcji.