Firma Werner Kenkel, stosując zaawansowane technologie i zachowując najwyższy poziom produkcji, nieustannie dąży do tego, aby w ofercie znalazły się wszystkie dostępne na rynku rodzaje opakowań. O estetykę produkowanych opakowań dba R&D - zespół wysoce zmotywowanych grafików i konstruktorów opakowań, wielokrotnie nagradzanych przez uznanych fachowców branżowych.
Werner Kenkel oferuje w swoim portfolio:
Werner Kenkel Spółka z o.o. wykorzystuje wszystkie projekty zawarte w katalogu FEFCO, stworzonym przez European Federation of Corrugated Board Manufacturers i stanowiącym najczęściej wykorzystywany zbiór projektów określających konstrukcje opakowań.
Niektóre produkty ze względu na swój wygląd, bądź specyfikę materiału wymagają specjalnych opakowań. Werner Kenkel realizuje indywidualne potrzeby klientów przy udziale dynamicznego i kreatywnego zespołu konstruktorów, który projektuje całkowicie indywidualne rozwiązania opakowań fasonowych.
W dzisiejszych czasach coraz trudniej wyobrazić sobie ekspozycję w supermarkecie bez opakowań „gotowych na półkę” - Shelf Ready Packaging (SRP). Zastosowanie tego typu rozwiązań dla obsługi marketu jest praktyczne ze względu na łatwość układania, otwierania i ekspozycji. Najważniejsze jednak, że bezpośrednia łatwość identyfikacji towaru i jego dostępność dla klienta czyni je idealnym narzędziem sprzedażowym.
Opakowanie już od dawna są nie tylko sposobem na zabezpieczenie towaru, ale coraz częściej stają się jednym z podstawowych elementów kreowania marki produktu, co ma duży wpływ na decyzje zakupowe. W całej gamie skutecznych środków wspomagających działania marketingowe Werner Kenkel proponuje specjalne, przyciągające uwagę konstrukcje opakowań uszlachetnianych efektownym nadrukiem, tłoczeniem wzorów, czy zastosowaniem materiałów o charakterze ozdobnym.
Główną funkcją standów (POS - Point of Sales) jest zwrócenie uwagi klienta na wyeksponowany na nich towar, zanim zaczną szukać go na półce. Ich niesamowicie atrakcyjne konstrukcyjnie i graficznie kształty i formy są aktualnie ważnym elementem ekspozycyjnym i marketingowym w promocji artykułu.
Punktem wyjścia do produkcji opakowań jest wysokiej jakości tektura. To ona decyduje o estetyce, funkcjonalności i wytrzymałości opakowania. Ponieważ jej jakość jest dla firmy Werner Kenkel sprawą nadrzędną, papier stosowany do jej produkcji również jest najwyższej próby i pochodzi od najlepszych dostawców w Europie. Kolejnym czynnikiem są linie do produkcji tektury falistej firm BHS i Fosber, zlokalizowane w zakładach w Wielkopolsce i Małopolsce. Najważniejsi jednak w całym procesie produkcji są ludzie, a tekturnicy tu zatrudnieni to prawdziwi fachowcy.
W szerokiej gamie gramatur i rodzajów tektur falistych znaleźć można następujące ich odmiany o falach:
B / C / E / B + C / B + E / E + E
Oferowany wachlarz różnego rodzaju tektur szeroko wykracza jednak poza standardy.
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom Klientów Werner Kenkel proponuje następujące rozwiązania:
Wysokiej jakości tektura w dużej części służy firmie do produkcji własnej, ale firma oferuje ją również jako produkt gotowy dla innych przetwórców.
Magazyn Forbes przyznał firmie Werner Kenkel zaszczytny tytuł Lidera Klimatycznego Polska 2021.
Firma Werner Kenkel, producent opakowań z tektury falistej oraz litej, obchodzi w tym roku 40-lecie swojego istnienia. Od niemal 10 lat...
Certyfikat ISO potwierdza zgodność z wymaganiami określonej normy. Skrót ISO pochodzi od międzynarodowej organizacji standaryzacyjnej (ang. International Organization of Standarization), która wydaje i określa normy i standardy dotyczące różnorodnych produktów i systemów.
Otrzymanie certyfikatów potwierdzających działalność zgodnie z obowiązującymi aktualnie normami ISO 9001:2015 (System Zarządzania Jakością) oraz ISO 14001:2015 (System Zarządzania Środowiskowego).
BRC IoP - Global Standard for Packaging and Packaging Materials jest standardem przygotowanym przez British Retail Consortium (BRC) i Institute of Packaging (IoP). Certyfikat jest potwierdzeniem spełniania szczegółowych wymagań w zakresie produkcji materiałów i opakowań do kontaktu z żywnością.
Potwierdzenie zgodności z Certyfikatem BRC.
FSC to certyfikat przyznawany drzewnym produktom leśnym, takim jak meble, papier, pokrycia podłogowe, okna, drzwi, instrumenty muzyczne oraz bezdrzewnym produktom pochodzenia leśnego, takim jak syrop klonowy, kauczuk czy orzechy brazylijskie. Zakres działania certyfikatu obejmuje tylko pierwszy etap łańcucha produkcji – pozyskiwanie surowca.
Otrzymanie Certyfikatu FSC®.
FSSC (Food Safety System Certification) 22000 to międzynarodowy standard bezpieczeństwa żywności i producentów opakowań dla żywności ustalający system certyfikacji dla wszystkich organizacji w łańcuchu żywnościowym, stworzony przez The Foundation for Food Safety Certification.
Certyfikat FSSC 22000 w zakresie produkcji tektury falistej i opakowań z nadrukiem fleksograficznym oraz offsetowym dla przemysłu spożywczego.
Złoty Płatnik to wyróżnienie przyznawane firmom przez Euler Hermes za zachowanie najwyższych standardów płatniczych.
Wyróżnienie Złoty Płatnik 2015.
WorldStar Awards to ważny międzynarodowy konkurs branży opakowaniowej organizowany corocznie przez Światową Organizację Opakowań (WPO - World Packaging Organisation). Ma on na celu wyróżnianie rozwiązań opakowaniowych z uwzględnieniem przede wszystkim projektu, technologii i funkcjonalności. W konkursie udział biorą wyłącznie te opakowania, które zostały nagrodzone w uznanych konkursach krajowych.
Opakowanie ChockoShots - Football Trophy For You z tytułem WorldStar Winner 2013 w kategorii opakowania dla przemysłu spożywczego.
Projekt pod nazwą „Around the T” zwycięskim projektem w ogólnoświatowym konkursie „WorldStar Awards 2018” w kategorii Breverages.
Celem Konkursu o Wielkopolską Nagrodę Jakości (WNJ) realizowanego w ramach Europejskiego Systemu Wyróżnień i Nagród Jakości (ESWiNJ) jest doskonalenie systemów zarządzania organizacji na podstawie kryteriów Modelu EFQM (Europejskiej Fundacji Zarządzania Jakością w Brukseli).
Nagroda Główna Wielkopolskiej Nagrody Jakości w kategorii firm bardzo dużych za doskonałość rozwiązań w Zarządzaniu przez Jakość.
Celem Ogólnopolskiego Konkursu Opakowań PakStar jest pokazanie, wyrażenie uznania oraz nagrodzenie wysiłków i działań innowacyjnych, zmierzających do udoskonalania opakowań i lepszego zaspokojenia potrzeb ich użytkowników, przy uwzględnieniu obowiązujących przepisów i wymagań w zakresie bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i środowiska. Konkurs otwiera laureatom drogę do udziału w Światowym Konkursie Opakowań „WorldStar”.
Nagroda w VI Ogólnopolskim Konkursie Opakowań - PakStar 2012 za opakowanie - piłkę ChockoShots - Football Trophy For You.
Art of Packaging - Perły wśród Opakowań - to ogólnopolski Konkurs na najlepsze opakowanie roku. Od 2006 roku organizowany jest w Poznaniu i promuje branżę związaną z nowoczesnym przemysłem opakowaniowym. Ideą Konkursu jest promowanie innowacyjności, kreatywności oraz konkurencyjności polskich opakowań na rynku krajowym oraz rynkach zagranicznych. Art of Packaging składa się z 2 edycji: Debiuty oraz Professional.
ChockoShots - EuroTrophy For You - Opakowaniem roku 2011 w konkursie „Art of Packaging Professional – Perła wśród Opakowań”.
Heidelberg ECO Printing Award to międzynarodowy konkurs w zakresie ochrony środowiska dla drukarń offsetowych. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie drukarnie, które posiadają przynajmniej jedną offsetową arkuszową maszynę drukującą. Główne aspekty konkursu to zrównoważone wykorzystanie zasobów i energii, ochrona klimatu i zarządzanie z myślą o ochronie środowiska.
Specjalne wyróżnienie w międzynarodowym konkursie „Heidelberg ECO Printing Award 2011”.
Konkurs "Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju" organizowany jest od 2008 roku przez Fundację Innowacji i Rozwoju. Ideą konkursu jest identyfikowanie oraz promowanie działań i inicjatyw o charakterze innowacyjnym i rozwojowym. Konkurs jest przedsięwzięciem o zasięgu ogólnokrajowym i ma charakter otwarty.
I Nagroda w konkursie „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju - 2011” w kategorii: firma duża.
1979 - Początek działalności firmy Werner Kenkel. Mimo głębokiego kryzysu w Polsce firma tworzy prywatny zakład. Zatrudnia on początkowo trzech pracowników i rozpoczyna produkcję opakowań z tektury litej. Pierwotnie firma mieści się w wynajętym garażu przy ul. Leśnej we Włoszakowicach. Szybko jednak zdobywa pierwszych odbiorców i wraz ze wzrostem zapotrzebowania na opakowania konieczne są pierwsze poważne inwestycje. W rezultacie jeszcze tego samego roku firma podejmuje decyzję o zakupie działki i rozpoczęciu budowy nowego zakładu produkcyjnego wraz z mieszkaniem na ul. Rzemieślniczej we Włoszakowicach. Z czasem przekształca się w spółkę osobową „Werner Kenkel i Spółka” i działa wielobranżowo, produkując głównie opakowania.
1989 - Mimo niesprzyjających zmian ustroju politycznego i gospodarczego oraz hiperinflacji, Werner Kenkel i Spółka zatrudnia ponad 150 osób, wciąż inwestując w rozwój i modernizację firmy.
1996 - Werner Kenkel wraz z synami Adamem i Damianem, którym kolejno wraz z uzyskaniem pełnoletności przekazywane są udziały firmy, podejmują decyzję o kolejnych dużych inwestycjach. Zakupiona zostaje nieruchomość po likwidowanym Państwowym Ośrodku Maszynowym w Krzycku Wielkim i rozpoczyna się budowa całkowicie nowego zakładu, który wyposażony zostaje w pierwszą własną linię do produkcji tektury falistej a także maszyny przetwórcze do produkcji opakowań.
1997 - Po zakończonych inwestycjach powstaje nowy podmiot gospodarczy - Werner Kenkel Spółka z o.o. w Krzycku Wielkim przy ulicy Mórkowskiej 3, której udziałowcami oprócz jej założyciela są dwaj synowie.
2000 - Po intensywnym okresie rozwoju, licznych inwestycjach w infrastrukturę i nowe maszyny i przy stałym wzroście zatrudnienia, Werner Kenkel i Spółka zostaje włączona w struktury Werner Kenkel Spółka z o.o.
2004 - Po długiej chorobie w wieku 61 lat umiera Werner Kenkel i właścicielami firmy zostają Adam i Damian Kenkel.
2005 - Na terenie starej lokalizacji we Włoszakowicach przy ulicy Rzemieślniczej powstaje nowy zakład produkcji opakowań offsetowych, zwiększający możliwości produkcyjne firmy.
2008 - Zakup i rozruch jednej z najnowocześniejszych w Europie tekturnic firmy FOSBER. Firma inwestuje także w kolejne najnowszej generacji maszyny przetwórcze, logistykę i systemy zarządzania, odnotowując przy tym znaczący wzrost zatrudnienia.
2010 - W sąsiedztwie fabryki flekso powstaje nowoczesny zakład offsetowy. Oferta zostaje poszerzona o wielkoformatowy druk offsetowy o najwyższej jakości dzięki maszynie drukującej KBA RAPIDA 162A. Konsekwentny rozwój zakładu offsetowego owocuje budową magazynu wyrobów gotowych oraz zakupem kolejnych maszyn sztancujących i kaszerujących tekturę.
2014 - W pierwszej połowie roku zostaje uruchomiona kolejna maszyna do druku offsetowego KBA Rapida 145 zwiększając tym samym elastyczność produkcji. W międzyczasie, zapada decyzja o budowie kolejnego, trzeciego już zakładu produkcyjnego, tym razem w Bochni. Produkcja w tym wybudowanym od podstaw zakładzie produkcji opakowań z nadrukiem fleksograficznym rusza w kwietniu 2014 r. Jest to najnowocześniejszy zakład produkcyjny w branży. Od tego momentu zaczyna funkcjonować Grupa Werner Kenkel.
2015 - To początek dużych inwestycji w zakładzie fleksograficznym w Krzycku Wielkim. Rozpoczyna się budowa kolejnej hali produkcyjnej, w której uruchomiona ma zostać nowa tekturnica. Rusza budowa nowoczesnego magazynu papieru.
2016 - Inwestycja zostaje ukończona, a zakład zostaje wzbogacony o jedną z najszybszych w Europie linii do produkcji tektury falistej firmy BHS. W tym samym zakładzie produkcyjnym jeszcze jesienią tego samego roku, zostaje uruchomiona wielkoformatowa drukarka fleksograficzna do zadruku opakowań, firmy Göpfert. Powierzchnia produkcyjno-magazynowa w zakładzie Werner Kenkel Bochnia Sp. z o.o. powiększa się do 36 000 m2. W sierpniu rozpoczyna się tam również produkcja tektury falistej na zmodernizowanej tekturnicy Fosber. Na koniec 2016 roku Grupa Werner Kenkel produkuje ponad 600 mln opakowań rocznie, a zatrudnienie we wszystkich trzech zakładach produkcyjnych wzrasta do 1100 pracowników.