Peelfit™ to puszka o unikalnym wyglądzie zaprojektowana dla sektora żywności suchej. Zastosowana tu technologia bezpośredniego zgrzewania folii aluminiowej z wpuszczonym do środka puszki obrzeżem eliminuje stosowanie sztywnego pierścienia stalowego w podwójnym zamykaniu.

CROWN Food Europe wprowadza nową puszkę - Peelfit™

Budowa puszki pozwala na jej napełnienie produktem przez podstawę i zamykanie jej bez konieczności zmian w linii napełniania. 

Wyeliminowanie sztywnego pierścienia stalowego sprawia, że opakowanie jest o 16% lżejsze. Ponadto technologia bezpośredniego zgrzewania zapewnia zmniejszenie zużycia energii o 32% w porównaniu z innymi formami zamknięć. Podobnie jak wszystkie metalowe opakowania Peelfit™ w 100% podlega recyklingowi i w pełni chroni zawartość przed tlenem, gazami, światłem, wilgocią i innymi zanieczyszczeniami, utrzymując produkty dłużej świeżymi. 

Wykorzystanie technologii zmniejszających ilości metalu wykorzystywanego w opakowaniach żywności Crown przy jednoczesnym utrzymaniu wydajności i funkcjonalności to istotne założenie firmy w działaności na rzecz zrównoważonego rozwoju.

CROWN jest liderem na rynku opakowań metalowych. Ma on w swoich dywizjach bardzo urozmaiconą ofertę produktów. Jedną z części koncernu jest Grupa CROWN Food Europe, do której należą dwie fabryki: fabryka w Goleniowie (produkcja wieczek metalowych do butelek i słoików szklanych) oraz fabryka w Pruszczu Gdańskim (produkcja puszek metalowych).

Produkty CROWN przystosowane są do wszystkich rodzajów procesów termicznych, takich jak: zamykanie na gorąco, zamykanie na zimno, pasteryzacja czy sterylizacja.

Dzięki bogatej ofercie i innowacyjnym rozwiązaniom, jak np. wieczko ORBIT™ (redukcja siły otwierania nawet do 50%), CROWN wspiera swoich klientów w rozwoju ich produktów.

Serwis  techniczny firmy przeprowadza profesjonalne szkolenia oraz dostarcza specjalistycznych porad z zakresu maszyn zamykających oraz ich instalacji.

CROWN posiada także wyspecjalizowane ośrodki badawcze, które wprowadzają najnowsze technologie oraz dbają o to, aby Klienci otrzymywali produkty zgodne z wymogami nowych rozporządzeń i dyrektyw unijnych.