Spółka Greiner Packaging nabyła 51% większości udziałów w Teknik Plastik i Teknik IML z Grupy Özata. Dzięki temu stała się absolutnym liderem na rynku opakowań z tworzyw sztucznych dla produktów mlecznych w Turcji.

Greiner Packaging wzmacnia swoją  pozycję rynkową w Turcji

Systematyczne działania prowadzące do ekspansji firmy Greiner Packaging na Turcję stanowią pierwszy krok na rynkach Bliskiego Wschodu i Azji. Przejęcie udziałów w tureckich spółkach wskazuje na znaczny wzrost pozycji firmy poza Europą w przyszłości. Specjalista w zakresie opakowań, dzięki tym działaniom, weźmie odpowiedzialność za około 270 nowych pracowników.

Zarówno Teknik Plastik, jak i Teknik IML były dotychczas częścią Grupy Özata, z siedzibą w Stambule. Przejęcie spółek przez Greiner Packaging pozwala połączyć współpracujące od wielu lat firmy. - Takie połącznie jest motorem dla rozwoju udanego szlaku międzynarodowego, który wyznaczył Greiner Packaging. Możemy nadal rozwijć swoje kompetencje, a teraz mamy także więcej możliwości reagowania na życzenia klientów z zagranicy. - mówi Willi Eibner, prezes Greiner Packaging Polska. 

Założona w 1967 roku Teknik Plastik zajmuje się szeroko pojętym sektorem opakowań do żywności z wykorzystaniem najnowszych technologii. Jej siła polega na tworzeniu podstawowych rozwiązań opakowaniowych dla przemysłu mleczarskiego. Teknik IML powstała w lipcu 2004 roku  i specjalizuje się w etykietowaniu w najnowszych dostępnych na rynku technologiach. Obie spółki posiadają certyfikaty ISO 9001 i globalny standard BRC/IOP dla opakowań i materiałów opakowaniowych. 

Zobacz więcej informacji