Perły wśród Opakowań to ogólnopolski Konkurs na najlepsze opakowanie roku. Od 2006 roku organizowany jest w Poznaniu i promuje branżę związaną z nowoczesnym przemysłem opakowaniowym. Przed nami 11. edycja pod hasłem „No Limits”.

Konkurs ART OF PACKAGING  2017 - wyślij swoje zgłoszenie!

ART OF PACKAGING z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem w Polsce. Głównym założeniem konkursu jest promowanie innowacyjności, kreatywności oraz konkurencyjności polskich opakowań na rynku krajowym oraz rynkach zagranicznych. 

ART OF PACKAGING składa się z dwóch edycji: DEBIUTY oraz PROFESSIONAL.

Celem ART OF PACKAGING – Debiuty jest promowanie i nagradzanie pomysłów młodych artystów w segmencie projektowania opakowań, odkrycie i pokazanie branży opakowaniowej nowych talentów oraz wyjątkowych w formie i wartości użytkowej opakowań. Przedmiotem konkursu jest wyłonienie najlepszego opakowania na dowolny produkt – Perły wśród Opakowań, które nie funkcjonuje jeszcze na rynku, oraz zaprezentowanie potencjalnych możliwości wykorzystania go w praktyce. Nagrodzony zostanie najbardziej innowacyjny pomysł (projekt) na opakowanie dowolnego produktu, przedstawiony w formie wizualizacji i/lub zdjęć oraz prototypu jako wzoru doświadczalnego, będącego odwzorowaniem zaprojektowanego wyrobu zgodnie z przesłaną dokumentacją.

Opakowania i projekty mogą zgłaszać studenci i absolwenci szkół/uczelni, których profil związany jest z projektowaniem opakowań i wzornictwem przemysłowym.

Celem ART OF PACKAGING – Professional jest promowanie i nagradzanie pomysłów w segmencie projektowania i produkcji opakowań powstałych na rodzimym rynku. W opakowaniach liczyć się będą głównie wyjątkowe formy, wartości użytkowe i sztuka. Nagrodzone będą twórcze, designerskie, innowacyjne, marketingowe, technologiczne i przede wszystkim funkcjonalne rozwiązania, zaspokajające gusta coraz bardziej wybrednych konsumentów. To konkurs na najlepsze opakowanie roku.

W konkursie może wziąć udział właściciel, producent lub projektant opakowania. Opakowania i projekty mogą zgłaszać projektanci, producenci, odbiorcy opakowań (razem lub osobno).

 

Terminy nadsyłania zgłoszeń: 


23.01.2017 r. - ART OF PACKAGING – Debiuty

09.01.2017 r. - ART OF PACKAGING – Professional

 

Udział w konkursie jest bezpłatny, do wygrania są cenne nagrody.

Organizatorem konkursu jest EUROPEAN MEDIA GROUP Sp. z o.o., wydawca m.in. miesięcznika branżowego PACKAGING POLSKA.

 

Szczegółowe informacje o konkursie znajdziesz tutaj