Zapewniwszy sobie wcześniej czołową pozycję na europejskim rynku opakowań ze sztywnych tworzyw sztucznych, firma RPC dokonała teraz ważnego kroku, wchodząc do Ameryki Północnej dzięki swojemu pierwszemu zakładowi produkcyjnemu w tym regionie.

RPC: Pierwszy zakład w USA

Nowa amerykańska fabryka RPC Bramlage-Wiko w Morgantown w stanie Pensylwania stanowi inwestycję o wartości 10 milionów dolarów. Otwarcie zakładu w Morgantown ułatwiła trwająca współpraca RPC Bramlage-Wiko z Kraft Foods przy realizacji projektu TASSIMO. Rewolucyjny zaparzacz – do którego RPC Bramlage wytwarza oryginalny system T-Disc do parzenia napojów – wszedł we wrześniu na rynek północnoamerykański, a firmy RPC i Kraft uznały za korzystne stworzenie lokalnej bazy produkcyjnej, która będzie mogła zaspokoić spodziewany popyt.

Na nową bazę wybrano obiekt o powierzchni 6000 m², który specjalnie odnowiono i wyposażono w najnowocześniejsze urządzenia. Położenie zakładu godzinę drogi na zachód od Filadelfii jest doskonale pod względem logistycznym nie tylko dla zakładów konfekcjonowania systemu TASSIMO, ale także dla przyszłych projektów, które będą realizowane dla nowych i obecnych klientów. Pracownicy dotychczasowego biura handlowego RPC Bramlage-Wiko w Stanach Zjednoczonych przenieśli się z Exton oraz przeprowadzono nabór nowej kadry produkcyjnej.


Według szacunków RPC w przedsiębiorstwie zostanie zatrudnionych ponad sto osób w ciągu trzech lat. Nowi pracownicy przeszli szkolenie w zakładach RPC Bramlage-Wiko w Lohne i Celle, a trzech przedstawicieli RPC Bramlage przeniosło się do Morgantown, aby nadzorować pierwszy rok produkcji.

„TASSIMO jest dla RPC ważnym projektem, a dzięki fabryce w Morgantown możliwa będzie na miejscu produkcja i dostawa wymaganej liczby systemów T-Disc dla zakładów Kraft zamiast wysyłki z Europy” – powiedział Alfons Böckmann, dyrektor RPC Bramlage-Wiko.

Ron Marsh, dyrektor naczelny RPC, cieszy się z możliwości przyszłego rozwoju, jakie zapewnia Morgantown. „Chociaż głównym motorem tej inwestycji jest TASSIMO, zakład wyposażono z myślą o wzmocnieniu naszej obecności w Ameryce Północnej i obsłudze klientów prowadzących działalność w różnych sektorach rynku.

Źródło: RPC
Źródło: ''