W te wakacje możesz zamieszkać w domku letniskowym wykonanym z kartonu. Zobacz zdjęcia pierwszego domu budowanego z użyciem tego nietypowego materiału.

Wakacje w kartonie – nietypowy urlop w Bretanii

W Bretanii stanął pierwszy dom wykonany z kartonu. Ekipa budująca postawiła łatwy i niedrogi budynek. Prace trwały zaledwie 5 dni, a dom jest w stanie wytrzymać deszcze i burze.

Mimo swojej niewielkiej wagi dom jest bardzo trwały. Jest to pierwsza tego typu inwestycja. Budynek obejrzeć można we Francji, na wyspie Belle-Île w Bretanii. Projektanci zapewniają, że dom wytrzyma nawet silne burze.

Nie tylko ściany domu zostały wykonane z kartonu. Tektura posłużyła także do skonstruowania mebli, łóżka i lamp. W ten sposób duże pudełko stało się domem mieszkalnym. Dom jest projektem pilotażowym, planowo we Francji pojawi sie więcej takich inwestycji.

Lokalne biuro turystyczne wykorzystuje budowle i reklamuje ją jako lekką, stabilną, dobrze izolującą. Plusem jest także niski koszt budowy, a do tego wykorzystany materiał wpisuje się w ekologiczny trend. Inwestycja wspiera gospodarkę odpadami na wyspie. Domek letniskowy położony jest w części południowo-zachodniej, w pobliżu miejscowości Locmaria.