26 lutego br. Amcor Polska obchodziła jubileusz 10-lecia firmy. W ramach uroczystości jubileuszowych goście — klienci oraz dostawcy narzędzi i surowców dla Amcor Polska mieli okazję obejrzeć film poświęcony firmie oraz procesowi produkcji opakowań. Obchody uświetnił koncert Anny Marii Jopek w łódzkim Teatrze Nowym. Wieczór zakończyła uroczysta kolacja w Pałacu Poznańskich.

Początki firmy Amcor Polska przypadają na rok 1993, kiedy to szwajcarska koncern Rentsch, jeden z największych europejskich producentów opakowań dla przemysłu tytoniowego, spożywczego i kosmetycznego, wykupił znajdującą się w likwidacji drukarnię Pol-Graf przy ul. Aleksandrowskiej w Łodzi. Już w kwietniu 1994 rozpoczęto tu produkcję opakowań do papierosów w technice offsetowej, a w maju uruchomiono dział rotograwiury — był to pierwszy zakład w Polsce, który drukował tą techniką opakowania twarde do papierosów, dotychczas tego typu opakowania importowano.

W roku 1995 europejski koncern przejęła firma Amcor, międzynarodowa korporacja z siedzibą w Australii, zaliczana do największych światowych producentów opakowań. 1 kwietnia 1999 Rentsch Polska zmienił nazwę na Amcor Polska.

Zakład Amcor Rentsch Polska drukuje opakowania twarde dla dużych międzynarodowych koncernów tytoniowych na maszynach wklęsłodrukowych Bobst Lemanic – 6- i 8-kolorowej, i na 6-kolorowej offsetowej maszynie MAN Roland, z wieżą lakierującą. Obecnie firma zatrudnia 233 osoby.
Źródło: ''

Komentarze

  • krytyka

    szkoda że nie brali w tym udziału pracownicy,bo to dzięki nim mamy takie osiągnięcia....