Ważące około 15 ton 120 tysięcy skarbonek na 13 finał WOŚP do produkcji których zużyto aż 30 tysięcy metrów kwadratowych tektury "zjechało" w sobotę z taśm produkcyjnych w Intercell S.A. w Ostrołęce (Mazowieckie).


Kolorowe tekturowe skarbonki, jeden z symboli styczniowych zbiórek pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to od 7 lat dar Intercell dla WOŚP. Dotąd w firmie powstało 800 tysięcy orkiestrowych skarbonek. Pomysł na takie zbieranie pieniędzy podsunął kilka lat temu fundacji Mariusz Bajer, pracownik Dywizji Tektury i Pudeł z Ostrołęki, wolontariusz WOŚP.

Pierwszy wykonany prototyp skarbonki tak się spodobał, że od razu został oklejony serduszkami, podpisany przez Jurka Owsiaka i wdrożony do masowej produkcji. W tym roku skarbonka urosła o 13% i została po raz pierwszy wyposażona w skrzydełka, które mocowane będą pod wieczkiem. To symboliczne nawiązanie do XIII finału, który na pewno okaże się szczęśliwy.

Jak poinformował Mariusz Prusaczyk z Intercell S.A., na skarbonce dominuje niebieskie tło, na którym znajdują się żółte napisy, m.in. wielka trzynastka. Jest też obowiązkowo serduszko - logo orkiestry.


...do produkcji tekturowych skarbonek zużyto aż 30 tysięcy metrów kwadratowych tektury

Skarbonka w 80 proc. jest z makulatury. Wykrawanie kształtów skarbonek w tekturze trwało 12 godzin, drukarki wykonujące nadruki pracowały 8 godzin. "Gdyby ustawić tegoroczne skarbonki jedna na drugiej, powstałoby około stu wież o wysokości słynnej wieży Eiffla" - dodał Prusaczyk.

Już w poniedziałek zacznie się wielka dystrybucja skarbonek. Najpierw pojadą za granicę, do USA, Kanady, Niemiec.Produkcji skarbonek w sobotę przyglądał się Jurek Owsiak


Źródło: ''