Firma Avargraf - dostawca maszyn i materiałów dla branży poligraficznej, funkcjonujący na rynku od 25 lat, obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia swojej współpracy z firmą C.P. Bourg - belgijskim producentem oklejarek oraz linii do produkcji zeszytowej.

20 lat współpracy Avargraf i C.P. Bourg

Przez ostatnie 20 lat Avargraf dostarczył ponad 160 urządzeń marki C.P. Bourg do ponad 100 drukarń w Polsce. Początki współpracy nie należały do łatwych - okres transformacji, koncesjonowany dostęp do maszyn poligraficznych oraz problemy związane z dostawą maszyn „spoza bloku” - to trudności, których pokonywanie wzbogaciło wspólne doświadczenia w obszarze sprzedaży, dostarczania oraz instalowania urządzeń C.P. Bourg. Mimo wielu przeszkód oraz dzięki zaangażowaniu przedstawicieli firmy Avargraf we wprowadzanie rozwiązań belgijskiego producenta do polskich drukarń, grono użytkowników urządzeń C.P. Bourg rosło z roku na rok co zostało wielokrotnie nagrodzone przez Christiana-Pierre Bourga – założyciela C.P. Bourg.

Warty podkreślenia jest fakt, że producent ten stale poszukuje nowych rozwiązań, dzięki którym drukarnie mogą skrócić czas produkcji, zwiększyć jej opłacalność, przy jednoczesnej prostocie obsługi i zachowaniu jak najwyższej jakości obróbki po druku. Innowacyjne osiągnięcia C.P. Bourg były wielokrotnie prezentowane przez obie firmy na imprezach targowych w kraju i za granicą m.in. na targach drupa w Niemczech, IPEX w Wielkiej Brytanii oraz Poligrafia w Poznaniu, gdzie w roku 2003 linia C.P. Bourg została po raz pierwszy nagrodzona Złotym Medalem.

- „Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się dostarczyć taką liczbę maszyn, a tym samym pomóc w usprawnieniu procesów produkcyjnych realizowanych w wielu rodzimych drukarniach – mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf. - Do każdej transakcji oraz instalacji podchodzimy indywidualnie, zawsze wychodząc naprzeciw potrzebom klientów – myślę, że w tym tkwi tajemnica naszego sukcesu. Nie sposób wyróżnić jednej instalacji czy klienta, natomiast z dumą możemy wspomnieć potrójną instalację oklejarki BB3002 (jedynej w pełni automatycznej oklejarki jednoszczękowej na rynku) u jednego z użytkowników czy też pierwszą instalację maszyny typu „near line” – będącą jedną z pierwszych tego typu w Polsce a nawet w Europie”. 

- „Warto także podkreślić, że przez te wszystkie lata - oprócz sukcesywnej sprzedaży maszyn – intensywnie rozwijaliśmy dział serwisu. Nasi serwisanci przeszli szereg szkoleń organizowanych przez firmę C.P. Bourg oraz zdobyli ogromne doświadczenie w zakresie serwisowej obsługi posprzedażowej, a także w obszarze wsparcia dla klientów, którzy już dysponują bądź wchodzą w posiadanie starszych roczników urządzeń tego producenta. 20-letnie doświadczenie w sprzedaży, dostarczaniu, instalowaniu oraz serwisowaniu maszyn tej marki to dla nas z pewnością powód do dumy, a dla klientów – jak mamy nadzieję - motywacja do wyboru firmy Avargraf jako profesjonalnego i sprawdzonego dostawcy maszyn C.P. Bourg – podsumowuje Sławomir Kugaudo.

 

Więcej o Avargraf