Firma 3M Poland wprowadza na rynek pierwszą niemetalizowaną folię odblaskową wykonaną w nowoczesnej technologii mikroreplikacji. Folie 3MTM ScotchliteTM EGP to przełom w pionowym oznakowaniu dróg lokalnych. Wykonane z niej znaki mają większą kontrastowość oraz są bardziej widoczne, co poprawia bezpieczeństwo kierowców na drodze. Folie odblaskowe EGP nie są droższe od tradycyjnych folii mikrokulkowych, a zapewniają znacznie lepszą widoczność.

3M Poland wprowadza na rynek pierwszą niemetalizowaną folię odblaskową


Dzięki zastosowaniu technologii mikroreplikacji dla folii odblaskowej Engineer Grade (typ 1) otrzymano nowy rodzaj folii odblaskowej 3MTM ScotchliteTM EGP serii 3430. Jest on polecany do produkcji znaków i tablic drogowych umieszczanych na drogach lokalnych, gdzie obecnie stosuje się znaki z folią typu 1.

Do tej pory do produkcji zwykłej folii mikrokulkowej używano mikrokulek szklanych, a technologię mikroreplikacji stosowano tylko w foliach odblaskowych typu 2 (High Intensity Prismatic HIP) i typu 3 (Diamond Grade Cubed DG3). Zastosowanie technologii mikroreplikacji dla folii typu 1 (Engineer Grade) to przełom w oznakowywaniu dróg lokalnych. Większa widoczność i kontrastowość znaków wykonanych z tej folii może znacznie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dzięki nowoczesnej technologii kierowca jest w stanie bardzo szybko rozpoznać i odczytać treść znaku drogowego, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.Folia odblaskowa 3MTM ScotchliteTM EGP pozwala wyprodukować znak wykonany z folii najwyższej jakości i o wyższych parametrach, w porównaniu do znaku wykonanego z dotychczas dostępnych na rynku folii mikrokulkowych typu 1, za tę samą cenę. Folia EGP, z siedmioletnią gwarancją, podnosi także efektywność procesu produkcji znaków (zastosowanie tych samych farb przeznaczonych dla folii pryzmatycznych, łatwiejszy sitodruk).

W porównaniu do zwykłej folii mikrokulkowej typu 1, folia EGP charakteryzuje się:
• większym współczynnikiem odblasku
• lepszą kolorystyką (nasyceniem barw) oraz kontrastowością
• szerokokątną optyką
• powierzchnią odporną na ścieranie i zarysowanie
• brakiem metalizacji wykluczającym korozję
• ekologicznym procesem produkcji
• widocznym z bliska neutralnym oznaczeniem EGP, pozwalającym odróżnić ten rodzaj folii od innych

Folia odblaskowa 3MTM ScotchliteTM EGP serii 3430 posiada Aprobatę Techniczną IBDiM Nr AT/2009-03-2530 oraz Krajowy Certyfikat Zgodności.


O 3M Company

O 3M
3M będąc uznanym liderem w dziedzinach badania i rozwoju, produkuje tysiące innowacyjnych produktów na potrzeby dziesiątek różnych rynków m.in. bezpieczeństwa i ochrony zdrowa. Kluczową siłą 3M jest zastosowanie więcej niż 40 odmiennych platform technologicznych - często w połączeniu - dzięki którym dostosowuje się do szerokiego zakresu potrzeb klienta. Przy sprzedaży wynoszącej 25 mld USD, 3M zatrudnia 79 000 osób na całym świecie i prowadzi działalność w ponad 60 krajach. W celu uzyskania dodatkowych informacji, proszę odwiedzić stronę internetową: www.3m.com

O 3M Poland
3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing i została założona w Polsce w 1991 roku. Centrala mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. 3M Poland posiada zakłady produkcji medycznej i przemysłowej we Wrocławiu, Skomielnej i Janinowie. 3M Poland posiada w swojej ofercie ponad 10 000 produktów. W celu uzyskania dodatkowych informacji, proszę odwiedzić stronę internetową: www.3m.pl
Źródło: ''