Orwak to pionier w opracowywaniu i dostarczaniu wysokowydajnych systemów gospodarki odpadami. Silna kultura projektowania i innowacji, pielęgnowana od 1971 roku, wysunęła firmę na pozycję lidera standardów w gospodarce odpadami.

Główna siedziba i nowoczesne zakłady produkcyjne pras, belownic i kompaktorów Orwak znajdują się w Szwecji. Dzisiejszy Orwak to ponad cztery dekady znaczącego rozwoju.

Model biznesowy przyjęty w 1971 roku opierał się na idei bezpiecznego i czystego zagęszczania odpadów. Pierwszym opatentowanym urządzeniem był kompaktor Orwak 5030, który przyniósł firmie pierwsze sukcesy międzynarodowe w latach siedemdziesiątych.

Pierwsza innowacja  z 1971 roku – klasyczny dziś kompaktor Orwak 5030

70.

Rynek powitał pierwszą dużą belownicę Orwak, w której zastosowano pionierską technikę wielu komór, określaną do dziś jako wielokomorową. Od tego czasu skonstruowano wiele innych modeli pras i belownic działających wg tej idei.                

80.

Dekada największej ekspansji. Orwak został dostawcą w wielu innych krajach i zdobył mocne uznanie na międzynarodowym rynku supermarketów, w których dziś pracuje  tysiące urządzeń prasujących odpady. Model Orwak 8010, opracowany w tamtych czasach, to najszybsza na świecie belownica z 10 sekundowym cyklem produkcji beli! 

90.

ORWAK rozszerzył ofertę urządzeń o pionowe prasy jednokomorowe. Nowa seria pras przeznaczona była zarówno dla małych, jak i dużych ilości odpadów. Lata 90-te to również otwarcie oddziału w Polsce. Sprzedaż i serwis całego asortymentu pras i belownic prowadzi ORWAK Polska sp. z o.o.

00.

XXI wiek ORWAK powitał z pełnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością za środowisko naturalne, stawiając na dalszy rozwój i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań technicznych. Aby sprostać wymaganiom gospodarki odpadami na dużą skalę, do oferty wprowadzono w pełni zautomatyzowane brykieciarki Brickman i linię pras poziomych. 

W 2007 wprowadzono rodzinę Silent Family – cicho pracujące belownice z poziomem hałasu porównywalnym do wydawanego przez domową zmywarkę.

W 2014 roku Orwak zaprezentował rodzinę POWER. To nowoczesne dynamiczne belownice wyposażone w rozwiązanie Black Star Technology – całkowicie nowy koncept hydrauliczny, który wywrócił do góry nogami tradycyjne rozwiązania w urządzeniach do zarządzania odpadami. 

 

Black Star Technology umożliwia kompaktowy kształt urządzeń, co znacznie ułatwia ich transportowanie i instalowanie. Co więcej, belownice z rodziny POWER są również szybsze i są wyposażone w wiele inteligentnych funkcji ułatwiających śledzenie systemu zagęszczania i recyklingu. 

W ostatnich latach Orwak oferuje również doskonały kompaktor do prasowania odpadów w miejscach publicznych takich jak restauracje, kawiarnie, bary szybkiej obsługi, lotniska, dworce, stacje paliwowe, centra handlowe i parki rozrywki. TOM ma ten sam rozmiar co tradycyjny kosz na śmieci, ale gromadzi siedem razy więcej odpadów! Klapa wrzutowa jest wyposażona w czujnik ruchu co umożliwia bezdotykową obsługę przy wyrzucaniu odpadów, a inteligentne opcje umożliwiają komunikację z operatorem. 


W 2015 roku Orwak dołączył do San Sac Group, skandynawskiego lidera rozwiązań do sortowania, zagęszczania i odzysku odpadów. Orwak stale się rozwija. W 2016 roku świętuje 45 lat działań na rzecz ochrony środowiska i pomagania klientom w zarządzaniu odpadami w jak najlepszy i najbardziej dochodowy sposób. 

 

Zapraszamy do odwiedzania firmy ORWAK podczas Targów Pol-Eco 2016 w pawilonie 5, na stoisku nr 100!