Ośrodek badawczy PMR Market Experts przewiduje, że rynek e-commerce w 2020 roku w Polsce odnotuje najwyższy od kilkunastu lat wzrost, prawie 26% w stosunku do ubiegłego roku. Ma to związek z pandemią i obostrzeniami w handlu, co przed sprzedawcami i firmami logistycznymi postawiło nowe wyzwania. Rozwiązania, które pomagają zwiększyć wydajność w e-commerce dostarcza firma Silny&Salamon. Oferowana przez nią maszyna, Autobag 850S, aż 5-krotnie zwiększyła efektywność pakowania u światowego lidera sprzedaży licencjonowanych produktów dla fanów klubów sportowych, Fanatics International Ltd. usprawniając procesy logistyczne i obsługę klientów. Już wkrótce, dostarczone przez gdyńską firmę urządzenia, przyspieszą pakowanie w jednej z największych sieci detalicznych RTV i AGD w Polsce.

przyspieszone pakowanie

Efektywność i automatyzacja pakowania przekłada się na zwiększenie wydajności procesów logistycznych. Jest to możliwe dzięki maszynom Autobag, światowego lidera - Automated Packaging Systems, którego wyłącznym dystrybutorem jest firma Silny&Salamon. Co ważne, przed decyzją o zakupie maszyny, klient może ją nieodpłatnie przetestować w rzeczywistym środowisku pracy.

Najlepsza jakość

O zaletach urządzeń przekonała się brytyjska firma Fanatics International, która, usprawniła proces pakowania zamówień, rozwiązała problem z dostępną przestrzenią do pakowania i uniknęła pracy w trybie całodobowym 24/7.

Firma zautomatyzowała i usprawniła procesy sprzedaży wysyłkowej, osiągając wynik z 45-50 zamówień pakowanych ręcznie, do 200-250 opakowań na godzinę. Fanatics w czasie sezonu świątecznego musi spakować około 28 tys. przesyłek dziennie, tak więc optymalizacja tego procesu stanowiła jedyną drogę do usprawnienia procesu wysyłek – mówi Karol Szostak z firmy Silny&Salamon.

Zdecydowano się więc na maszyny Autobag 850S, wyposażone w nową technologię, która automatycznie otwiera i zamyka torbę wysyłkową, umożliwiając pracownikom szybsze pakowanie zamówień. Torby mogą mieć szerokość do 550 mm, a wbudowana drukarka termotransferowa, pracująca w systemie next-bag-out, daje możliwość nanoszenia zmiennego nadruku na każdym worku, bezpośrednio przed jego napełnieniem, co wyeliminowało dodatkowy proces drukowania etykiet adresowych, a więc i ryzyko błędów.

Fanatics, wybierając maszynę, kierował się także koniecznością oszczędności miejsca. Urządzenia są niewielkie, na kółkach, dzięki czemu można wygodne dopasować przestrzeń roboczą do bieżących potrzeb. Podsumowując, 8 stanowisk pakowania ręcznego zamieniono na 4 maszyny, które ponad 5-krotnie zwiększyły wydajność i zapobiegły całodobowej pracy zespołu.

Specjaliści w optymalizacji pakowania

Firma Silny&Salamon dysponuje 30-letnim doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań, zwiększających bezpieczeństwo w transporcie i logistyce, oraz w automatyzacji procesów pakowania w wielu branżach. Autobag 850S to jedno z urządzeń w ofercie firmy, które obok takich cech, jak niewielki rozmiar czy możliwość łatwej zmiany worka na inny typ, na tym samym urządzeniu, sprawiają, że maszyny są łatwo adaptowalne do potrzeb użytkownika. Urządzenia do pakowania w gotowe worki na rolce sprawdzą się m.in. w branży e-commerce, meblarskiej, przemyśle elektrotechnicznym czy farmaceutycznym. Ofertę dopełniają urządzenia do liczenia i ważenia drobnych elementów z dużą dokładnością i oryginalne, personalizowane, worki na rolce. W wirtualnym showroomie na stronie www.pakowanie.biz można zapoznać się z działaniem poszczególnych maszyn.