W ramach tegorocznych Targów Packaging Innovations, zorganizowana zostanie 6. już edycja konkursu Strefy Studenta Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations. Jest to konkurs dla młodych, zdolnych designerów, którzy projektując interesujące i funkcjonalne opakowanie, oprócz możliwości zdobycia nagrody finansowej, mają jednocześnie szansę na międzynarodową sławę. Poprzednie lata były dowodem na to, że po wygraniu konkursu niejednokrotnie przed projektantami otwierała się droga do międzynarodowej kariery.

6. Strefa Studenta -

Polscy projektanci doceniani

O polskich projektantach z roku na rok jest coraz głośniej, zarówno w mediach jak i na światowych wystawach. Młodzi designerzy odnoszą spektakularne sukcesy i coraz częściej upominają się o nich zagraniczne firmy, które doceniają świeże podejście oraz pracowitość polskich artystów. Z myślą o młodych talentach powstał konkurs Strefa Studenta organizowany w ramach Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, do którego udziału zapraszani są studenci zajmujący się projektowaniem opakowań. 

 

Strefa Studenta - dla kogo?

Strefa Studenta to konkurs skierowany do młodych ludzi z pasją tworzenia, którzy już w trakcie okresu swojej edukacji pragną stawiać pierwsze kroki na ścieżkach kariery. Jest to szansa na poznanie branży opakowań i nawiązania wielu biznesowych kontaktów, które nierzadko owocują nawiązaniem późniejszej współpracy. W ciągu 7 lat trwania konkursu swoje prace zaprezentowało kilkudziesięciu autorów, których projekty nie tylko doceniło jury, ale również Wystawcy Targów – przedstawiciele kluczowych firm z branży opakowań. 

 

Prosta droga do spełniania marzeń

Drogą do sukcesu przede wszystkim jest konsekwencja w dążeniu do celu. W jego osiągnięciu pomaga również pokazywanie się szerszej publiczności. Udział w Strefie Studenta daje taką właśnie możliwość i jest niepowtarzalną okazją do spotkań ze specjalistami, którzy w ciągu 2 dni prezentować będą swoją ofertę na 200 stoiskach podczas największych w Europie Środkowej Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations.

- "Studencie, nie chowaj swoich projektów w szufladzie, tylko już dziś dołącz, do tych, dla których udział w wydarzeniu był początkiem zawodowej kariery" – zachęcają organizatorzy Targów, przypominając, że termin nadsyłania zgłoszeń upływa 24 lutego. 

- "Udział w Strefie Studenta to szansa na zaprezentowanie swojego projektu szerokiemu gronu odbiorców - osobom w różnym wieku, z różnych branż i dziedzin. To świetny sposób na jego weryfikację - otrzymanie wskazówek, a także sprawdzenie jak inni na niego reagują. Strefa Studenta to również możliwość bliższego poznania branży opakowań oraz nawiązania ciekawych kontaktów. Zdecydowanie polecam wszystkim studentom" - mówi Magdalena Witkowicz, Laureatka Strefy Studenta i Finalistka Pro Carton Young Designers Award.

- "Naprawdę, jest to niesamowita okazja do pokazania projektów i zachęcam osoby, które wezmą udział w kolejnych latach do druku dużej ilości wizytówek, bo moje się bardzo szybko rozeszły ;) Bardzo ważna jest opinia innych osób z branży dotycząca projektów, które robią studenci, a to jest idealne miejsce na taki wywiad. Wiele osób chętnie podchodzi do stoisk Strefy Studenta i wykazuje ogromne zainteresowanie. Ja osobiście dostałam już kilka ofert współpracy. Szczerze mówiąc, jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Nie jestem przecież profesjonalistą, nie mam własnej firmy, jestem studentką, która dopiero się uczy, a ogrom ludzi, którzy przychodzili do mojego stoiska, rozmawiali ze mną, doradzali mi, dzielili się uwagami i spostrzeżeniami spowodował, że nabrałam pewności siebie i wiem co mogę ulepszyć i co tak naprawdę się ludziom podoba :) Dziękuję Wam bardzo organizatorzy, uczestnicy, wystawcy!" - komentuje Daria Kondracka, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

 

6. Strefa Studenta - "Sięgnij po swoje marzenia" na Targach Packaging Innovations 2017

 

Jak się zgłosić?

Konkurs przebiega w dwóch etapach: Głosowanie Internautów oraz Głosowanie Profesjonalistów.

 

Etap I  Głosowanie Internautów


1. Zgłoszenie do konkursu należy przesłać na adres leszczynska@targi.krakow.pl do 24 lutego 2017.

2. W dniach 27 lutego – 5 marca 2017 na fanpage’u Targów Packaging Innovations na portalu Facebook odbędzie się głosowanie Internautów.

3. 6 marca o godz. 12.00 zostaną przedstawione 3 prace z największą liczbą głosów od Internautów. Zwycięskie projekty przedstawione zostaną w specjalnym newsletterze wysyłanym do bazy Wystawców i Zwiedzających Targi Opakowań Packaging Innovations.

4. Dodatkowo projektanci 10 najlepiej ocenionych prac zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w 9. edycji Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations 2017, które odbędą się 4-5 kwietnia w EXPO XXI Warszawa i zaprezentowaniu swojej pracy profesjonalnemu jury oraz odwiedzającym Targi.

 

Etap II – Głosowanie Profesjonalistów

Podczas trwania Targów Packaging Innovations 2017, spośród Laureatów, którzy pojawią się na specjalnie przygotowanym stoisku Strefy Studenta, profesjonalne jury powołane przez Organizatora wyłoni 3 najlepsze projekty. Na zwycięzcę etapu Głosowanie Profesjonalistów czeka nagroda pieniężna.

 

Więcej o Targach Packaging Innovations

 

Źródło: Targi w Krakowie