W drukarni LOTOS Poligrafia w Warszawie w najbliższych dniach zostanie oddana do użytku nowa ośmiokolorowa maszyna z odwracaniem Heidelberg w najnowszej konfiguracji model drupa 2004 z nowym nakładaniem, zoptymalizowanym transportem arkusza i wysokim wykładaniem.

Maszyna ta wyposażona jest system pomiaru barwy Heidelberg Prinect ImageControl CPC 24. ImageControl rozpoznaje kryteria oceny jakości na całym arkuszu. Pomiar obrazu pozwala na ograniczenie stosowania pasków kontrolnych. Oprócz nowoczesnej optyki, urządzenie ImageControl dysponuje nowym kolorowym ekranem dotykowym z komfortowym systemem naprowadzania operatora. Podczas pomiaru całego arkusza, obraz jest rozkładany na ponad 160 000 punktów pomiarowych, co daje około 5 000 punktów na jedną strefę farbową. Każdy z takich punktów jest porównywany z odpowiednim punktem arkusza wzorcowego.

W drukarni LOTOS Poligrafia poza nową maszyną SM 74-8-P do zainstalowanego systemu pomiaru kolorymetrycznego ImageControl podłączone zostaną dwie inne maszyny Heidelberga: drugi ośmiokolorowy Speedmaster SM 74-8 oraz czterokolorowy Speedmaster SM 74-4. Takie rozwiązanie pozwoli drukarni w sposób optymalny wykorzystać jedno stanowisko kontrolne pracujące on-line dla produkcji wykonywanej na trzech maszynach drukujących.

Drukarnia LOTOS Poligrafia Sp. z o.o. działa na rynku polskim już 16 lat. W 2001 roku była pierwszą drukarnią w Polsce, w której zainstalowano nową półformatową ośmiokolorową offsetową maszynę drukującą Heidelberg Speedmaster SM 74-8-P5.
Źródło: ''