firma AEA Investors LLC podpisała umowę pozwalającą na przejęcie przedsiębiorstw z branży opakowań ochronnych i elastycznych Korporacji Pactiv.

Przejęcie obejmuje szereg różnorodnych rozwiązań z branży opakowań takich, jak: systemy amortyzowania powietrzem, Microfoam® oraz produkty z arkuszy pianki polietylenowej , koperty ochronne Jiffy ®, Hexacomb® honeycomb, opakowania z folii pęcherzykowej, płyty z pianki technicznej, folie elastyczne, opakowania spożywcze (Europa), produkty medyczne.

Będąc własnością Korporacji Pactiv, jednostki te prowadziły działalność jako Protective Packaging North America (Opakowania Ochronne Ameryka Północna), Hexacomb, Protective Packaging Europe (Opakowania Ochronne Europa) łącznie z jednostkami Jiffy oraz Ambassador, Sengewald Klinikprodukte i MSP Schmeiser, Kobusch Folien oraz Europejski Oddział Opakowań Spożywczych.

Warunki sprzedaży przynoszących ponad 800 milionów USD przychodu przedsiębiorstw nie zostały ujawnione. Nowa organizacja będzie prowadzić działalność gospodarczą jako samodzielna jednostka, a jej nazwa zostanie podana do publicznej wiadomości w najbliższej przyszłości.

AEA przejmie na własność wspomniane przedsiębiorstwa z branży opakowań ochronnych i produktów elastycznych, łącznie z ich infrastrukturą i urządzeniami produkcyjnymi, technicznymi oaz pozostałymi obiektami. Transakcja powinna zostać zamknięta w ciągu 30 do 60 dni.
"Jest to niezwykła możliwość dla naszych Klientów, pracowników i dla naszych inwestorów”, mówi Jim Morris, nowy Prezes przedsiębiorstwa i były Wiceprezes Pactiv. "Dzieląc naszą wspólną wizje strategiczną i pragnienie dalszego wzrostu sprzedaży i dochodów, AEA pomoże naszemu przedsiębiorstwu w dalszym ciągu kontynuować niezwykle dynamiczny rozwój i ugruntuje naszą obecność na rynku. Znajdziemy się w idealnej sytuacji umożliwiającej nam inwestowanie w produkty i innowacyjność naszych usług skoncentrowanych na zaspokajaniu obecnych i przyszłych potrzeb rozwijającego się rynku, na którym działamy’ dodaje Morris.

AEA jest wiodącą prywatną firmą kapitałową posiadającą większościowe udziały w szeregu korporacji takich, jak Burt’s Bees, Inc., Kranson Industries, Convenience Food Systems, Marbo, Inc. oraz Symrise Holding GmbH.

AEA jest również jednym z najbardziej doświadczonych przedsiębiorstw prywatnych działających na rynku inwestycji kapitałowych, z inwestorami takimi, jak byli i obecni prezesi wielkich międzynarodowych korporacji, bogate firmy rodzinne, fundusze inwestycyjne oraz instytucje o zasięgu światowym. Posiadając biura w Nowym Jorku i Londynie, AEA skupia się na inwestowaniu w przedsiębiorstwa i produkty przemysłowe oraz usługi, specjalistyczne produkty chemiczne i sektory produktów konsumpcyjnych.

Więcej informacji na temat AEA można znaleźć na firmowej stronie internetowej przedsiębiorstwa, pod adresem: www.aeainvestors.com

Pactiv Corporation prowadzi działalność w Polsce od 1996 roku. Polska filia rozwija się bardzo dynamicznie i obejmuje dwa zakłady produkcyjne w Gliwicach i Pyskowicach oraz 9 regionalnych oddziałów. Czołowi klienci firmy to krajowi producenci oraz międzynarodowe koncerny z branży meblarskiej, elektronicznej i motoryzacyjnej. Spora ich grupa wywodzi się z branży budowlanej i ogrodniczej, a także spośród dystrybutorów materiałów biurowych. Należąca do dywizji opakowań ochronnych firma jest liderem w zakresie produkcji folii pęcherzykowej, pianki polietylenowej, systemów amortyzacji powietrznej i kopert ochronnych oraz wiodącym dystrybutorem pozostałych materiałów opakowaniowych.

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem: www.pactiv.pl
Źródło: ''