Agfa Graphics poinformowała o udanym zakończeniu pierwszego etapu integracji – w ramach jej struktur zajmujących się drukiem inkjetowym –przejętej przed kilkoma miesiącami kanadyjskiej firmy Gandinnovations. Ten strategiczny ruch wzmacnia pozycję Agfa Graphics jako znaczącego gracza na rynku przemysłowego druku inkjetowego.

Agfa Graphics przejmuje firmę Gandinnovations i wzmacnia swoją pozycję na rynku przemysłowego druku inkjetowego.
Dzięki niemu bowiem portfolio rozwiązań tej firmy opartych na technologii inkjetowej zostało rozszerzone o urządzenia :Jeti, które znakomicie wpasowały się między obecne już w jej ofercie systemy druku wielkoformatowego z rodziny :Anapurna i wysokonakładowe maszyny :M-Press.Pojawienie się w naszej ofercie urządzeń z serii :Jeti oznacza dla nas zupełnie nowe możliwości rynkowe i pozwala zaproponować klientom Agfa Graphics kompletne portfolio rozwiązań w zakresie druku wielkoformatowego – mówi Richard Barham, wiceprezes Agfa Graphics ds. systemów inkjetowych. – Jednak w tym przypadku nie chodzi tylko o sam produkt. Integracja oznacza wykorzystanie w naszej działalności bogatych doświadczeń firmy Gandinnovations w zakresie druku inkjetowego oraz włączenie w nasze struktury jej działu badawczo-rozwojowego i zaplecza produkcyjnego.

Połączone siły pozwolą nam szybciej wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów i oferować nowe, bardziej innowacyjne rozwiązania.
Przejęcie firmy Gandinnovations przez Agfa Graphics zostało ogłoszone pod koniec 2009 roku, zaś samą transakcję sfinalizowano 15 stycznia br. Pierwszy etap integracji obu struktur zakładał m.in. konsolidację ośrodków badawczo-rozwojowych Gandinnovations w Vermont (USA) i Mississauga (Kanada).

Ich działalność zostanie rozszerzona oraz zintegrowana z europejskimi centrami badawczo-rozwojowymi Agfa Graphics zlokalizowanymi w Belgii, Holandii i Niemczech. Wszystkie urządzenia produkowane dotychczas przez Gandinnovations są obecnie przejmowane przez Agfa Graphics i będą oferowane pod wspólną marką :Jeti.

W efekcie w zakresie druku wielkoformatowego Agfa Graphics będzie mogła zaoferować swoim klientom urządzenia :Anapurna, :Dotrix, :M-Press i :Jeti, produkowane we własnym zakresie atramenty oraz odpowiednie wsparcie techniczne. Firma zapewnia przy tym, że trwający obecnie proces integracji nie będzie miał żadnego wpływu na bieżącą obsługę użytkowników rozwiązań Gandinnovations Jeti.

Zdaniem Richarda Barhama, pierwsze efekty połączenia obu organizacji, zwłaszcza jeśli chodzi o nowe produkty, będzie można zobaczyć podczas nadchodzących imprez targowych: SGIA w USA, Ipex w Wielkiej Brytanii i FESPA w Niemczech. Dzięki integracji Agfa Graphics będzie mogła zaoferować bardzo szerokie spektrum wielkoformatowych i superwielkoformatowych rozwiązań inkjetowych – pracujących z wykorzystaniem atramentów solwentowych, UV i wodnych – takich jak choćby :Jeti AquaJet.

Ten unikalny termosublimacyjny ploter inkjetowy, wykorzystujący atramenty wodne, pozwala na bezpośrednie zadrukowywanie różnych tkanin wykonanych z poliestru i zapewnia wyraziste, odporne na blaknięcie kolory. Dzięki posiadaniu w swojej ofercie tego urządzenia Agfa Graphics uzyskuje dostęp do rynku szeroko rozumianej branży tekstylnej.

W większości krajów sprzedażą sprzętu :Jeti będzie zajmować się bezpośrednio firma Agfa Graphics. Na rynku północnoamerykańskim sprzedaż będzie podlegać Peterowi Wilkinsowi, prezesowi Agfa Graphics North America. W Europie kanały sprzedaży urządzeń :Anapurna i :Jeti zostaną zunifikowane, by zoptymalizować korzyści rynkowe wynikające z połączenia obu struktur. Agfa Graphics będzie też zarządzać centrum pokazowym :Jeti w belgijskim Mechelen.

Jesteśmy przekonani do technologii inkjetowej od czasu, gdy wykonaliśmy strategiczny ruch w kierunku druku cyfrowego. Nasza decyzja o powiększeniu potencjału w dziedzinie druku wielkoformatowego w postaci przejęcia Gandinnovations pozwala na rozszerzenie portfolio rozwiązań Agfa Graphics dedykowanych dla tego segmentu rynkowego. Pozwala nam ona jednocześnie zająć bardzo silną pozycję na rynku urządzeń superwielkoformatowych, w dodatku z uznanymi, innowacyjnymi rozwiązaniami.

Mamy w dalszym ciągu zamiar rozwijać i wzbogacać całe portfolio naszych urządzeń i atramentów, a co za tym idzie – coraz lepiej wychodzić naprzeciw potrzebom klientów i oferować im najlepsze na rynku rozwiązania przeznaczone do wielu różnych zastosowań – dodaje Richard Barham.

Światowa integracja działań obejmuje także rynek polski, gdzie struktury Gandinnovations zostaną włączone w tutejszy oddział Agfa Graphics. Proces integracji obu organizacji w naszym kraju już się rozpoczął, a z jego pierwszymi efektami będzie można zapoznać się podczas zbliżających się targów Euro-Reklama w Poznaniu (10-12 marca), podczas których plotery :Jeti i :Anapurna będą prezentowane na stoisku Agfa Graphics (nr 54, hala 3A).

Niezależnie od procesu integracji, przedstawiciele handlowi odpowiedzialni za poszczególne linie produktów, będą nadal zajmować się obsługiwanymi przez siebie markami. Wkrótce po jego zakończeniu firma poinformuje o ich nowych danych kontaktowych.

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Agfa:
Agfa Graphics Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195A, 02-222 Warszawa
http://www.agfa.com.pl
Opracowanie merytoryczne informacji:PAI
Źródło: ''