Agfa Graphics poinformowała o wprowadzeniu na rynek udoskonalonych wersji termicznych naświetlarek CtP z rodziny :Avalon N8. W drugiej generacji tych urządzeń – różniących się od swoich poprzedników także od strony wizualnej – wprowadzono wiele istotnych zmian, dzięki którym zużywają one nawet o 28% mniej energii przy zachowanej a nawet zwiększonej wydajności działania.

Agfa Graphics wprowadza energooszczędne wersje naświetlarek CtP :Avalon N8


Innowacje wprowadzone w nowej wersji naświetlarki :Avalon N8 przyniosą naszym użytkownikom wymierne korzyści – mówi Marc Op de Beeck, wiceprezes Agfa Graphics. – Przy niezmiennej, wysokiej jakości działania w jeszcze większym stopniu zredukowaliśmy koszty ich utrzymania.

System :Avalon N8 jest idealnym rozwiązaniem przy naświetlaniu płyt :Energy Elite, dedykowanych dla wysokich nakładów bez potrzeby ich wypalania, oraz :Azura TS i :Amigo, oferujących większą łatwość w użyciu i dodatkowe korzyści dla środowiska naturalnego.

Nowa rodzina naświetlarek :Avalon N8 jest dostępna w różnych konfiguracjach i oferuje nowe parametry pod względem wydajności. W zależności od rodzaju płyty, prędkość naświetlania została zwiększona nawet o 12,5% w porównaniu z wcześniejszą wersją tego urządzenia.

Wszystkie modele z tej serii pozwalają na produkcję płyt o formatach od 304 x 370 mm do 1160 x 940 mm i maksymalnej grubości 0,4 mm (opcjonalnie). Aby zapewnić optymalną jakość naświetlania i zminimalizować ryzyko zabrudzenia głowicy naświetlającej, w urządzeniu na nowo zaprojektowano system wewnętrznego przepływu powietrza.
Z myślą o drukarniach posiadających zarówno maszyny zwojowe jak i arkuszowe, wprowadzono opcję włączania/wyłączania funkcji wykrawania otworów szybkiego pasowania jak również otworów technologicznych.

W nowej wersji naświetlarek :Avalon N8 wprowadzono także zupełnie nowy zdalny interfejs użytkownika nazwany „Stay in Touch”. Oferuje on m.in. funkcje wysyłania wiadomości drogą e-mailową oraz wyświetlania w formie graficznej parametrów urządzenia.

Warto również podkreślić, że pierwszy egzemplarz nowej maszyny (model :Avalon N8-22S) jest już w drodze do Polski i niebawem zostanie zainstalowany w drukarni Bieldruk w Białymstoku.


Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Agfa Graphics:
Agfa Graphics Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195A, 02-222 Warszawa
http://www.agfa.com.pl
Opracowanie merytoryczne informacji:PAI
Źródło: ''