TMI to firma o hiszpańskim pochodzeniu z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Oferta firmy obejmuje m. in. różnego rodzaju automaty pakujące, paletyzatory, owijarki czy też linie ważąco-pakujące.

ALIMA-PACK wyłącznym partnerem hiszpańskiego producenta maszyn - TMI! Dowiedz się więcej o jego działalności!

HISTORIA FIRMY TMI

TECNICAS MECANICAS ILERDENSES, Sl. (TMI) to firma, która została założona w Hiszpanii, w mieście Lleida. Swoje początki datuje ona na rok 2000. Założycielami firmy byli dwaj partnerzy, Manuel Padulles i Xavier Arderiu, eksperci projektujący maszyny przemysłowe, które stworzone zostały przy użyciu całej wiedzy technicznej zgromadzonej przez ponad trzy dekady doświadczenia w branży.

Firma początkowo konstruowała maszyny do paletyzacji, rozszerzając swoją ofertę w kolejnych latach o dozowanie i pakowanie produktów. Aktualnie projektuje i tworzy ona kompletne linie sprawdzające się w każdym elemencie łańcucha pakowania przemysłowego. Obecnie w produkcji TMI znajdują się pakujące maszyny automatyczne, półautomatyczne, wagi kontrolne, systemy zamykania, maszyny paletyzujące i zabezpieczenia ładunku na palecie. Dodatkowo linie mogą zawierać system informatyczny kontrolujący identyfikację, który sprawia, że możliwa jest centralizacja procesów oraz monitorowanie danych na wszystkich urządzeniach. 

 

TECNICAS MECANICAS ILERDENSES- TMI

 

 

Przez 16 lat istnienia, firma TMI przekształciła się z małej firmy, stając się spółką średniej wielkości zatrudniającą 83 pracowników. Przedsiębiorstwo w 2015 roku przekroczyło poziom 10 mln euro obrotu rocznego. Jego model biznesowy pozwolił na utrzymanie stałego wzrostu w ubiegłych latach. TMI wyróżnił się spośród konkurencji szukając rozwiązań wyznaczających trendy na różnych rynkach oraz w różnych sektorach. Dodatkowo jego sprzedaż na świecie jest wspomagana poprzez dystrybutorów. 

 

TMI - FIRMA PEŁNA INNOWACJI

Jednym z charakterystycznych dla TMI działań jest stałe wprowadzanie innowacji do swoich produktów. Maszyny, które produkuje firma, poprzez wdrażanie nowych technologii, ciągle ewoluują. Na Dział Badań i Rozwoju TMI przeznacza 8% obrotu rocznego. W skład firmy wchodzi wysoko wykwalifikowana kadra specjalistów, posiadająca odpowiednio zaawansowaną wiedzę techniczną wymaganą do tak wyspecjalizowanych maszyn i instalacji. Celem firmy jest zdobywanie doświadczenia i podążanie za perfekcją, co sprawia, że z każdą zbudowaną maszyną firma zyskuje coraz większą precyzję i wydajność.

 

TECNICAS MECANICAS ILERDENSES- TMI

 

OFERTA TMI

TMI przede wszystkim koncentruje się na 5 zróżnicowanych sektorach przemysłowych, każdy z innymi wymaganiami oraz kryteriami produkcji (rolno-spożywczy, górnictwo i budownictwo, chemia i petrochemia, recykling). Z tego powodu firmowe portfolio w ostatniej dekadzie zwiększyło się 8-krotnie. 

 

Oferta produktowa TMI obejmuje m. in.: 

 • Automatyczne oraz półautomatyczne pakowaczki do worków „open mouth” oraz do worków wentylowych
 • Automaty pakujące FFS poziome i pionowe
 • Pakowaczki do worków BIG-BAG
 • Dynamiczny system ważenia na taśmie
 • Wysokopoziomowe paletyzatory płytowe
 • Wysokopoziomowe paletyzatory wyposażone w chwytak
 • Paletyzatory kartezjańskie
 • Roboty paletyzujące
 • Owijarka ze stołem obrotowym oraz nakładaniem górnej warstwy
 • Specjalne rozwiązania dla pakowania przemysłowego

 

TMI - FIRMA O ŚWIATOWYM ZASIĘGU

Przedsiębiorstwo rozszerza swoją działalność międzynarodową poprzez łańcuch dystrybutorów. Ten model biznesowy pozwala mu zaistnieć na całym świecie. Dodatkowo, system ten buduje zaufanie u klienta, który może zwrócić się bezpośrednio do najbliższego dystrybutora. 

TMI posiada sieć dystrybutorów w 35 państwach. Obecnie na export przeznaczone jest 70% produkcji. W następnych latach celem jest kontynuacja rozszerzania działalności o kolejne światowe rynki. 

 

TECNICAS MECANICAS ILERDENSES- TMI

 

 

TMI – SZYBKA AUTOMATYCZNA PAKOWACZKA DLA WORKÓW TKANYCH

Tkane worki polipropylenowe (WPP) z uwagi na swoją budowę wymagają specjalnego, niezawodnego systemu, który poprowadzi je przez cały proces pakowania (przede wszystkim kiedy wymagana jest wysoka wydajność) – zaczynając od pobrania pustego worka, na jego zamknięciu kończąc. Maszyny przygotowane do obsługi zwykłych worków lub tylko dostosowane do worków WPP nie są w stanie sobie z nimi poradzić. 

Kierując się tymi wytycznymi oraz specyficznymi właściwościami worków polipropylenowych, TMI stworzył nową maszynę, która znakomicie radzi sobie z postawionymi przed nią zadaniami. 

 

Pakowaczka „ILERSAC W” dostarcza klientowi następujące korzyści: 

 • Pełna automatyzacja dla wysokiej wydajności produkcji
 • Szybki i elastyczny czas przezbrajania maszyny
 • Niezależny system pakowania, dostosowany do prędkości pracy
 • Łatwy dostęp podczas konserwacji oraz czyszczenia
 • Wszechstronność obsługi zarówno worków z boczną zakładką, jak i płaskich worków, bez ingerencji operatora
 • Małe zapotrzebowanie na miejsce, uwzględniając nawet maszyny do zaszywania worków w obrębie ramy głównej
 • Zredukowany rozmiar ułatwia czyszczenie, umożliwia zamontowanie pod maszyną systemu odzyskiwania produktu, może być wykorzystywany w przemyśle spożywczym
 • Specjalne wersje ATEX oraz przeciwkorozyjne według zapotrzebowania

 

Wyłącznym i autoryzowanym partnerem firmy TMI w Polsce jest Alima-Pack Systemy Pakowania Sp. z o.o. 

 

Zobacz pełną ofertę TMI

 

Źródło: Alima-Pack Systemy Pakowania