W dniach 14–17 listopada w Paryżu w Parku Ekspozycyjnym Paris-Nord Villepinte odbędą się targi ALL4PACK Paris (dawniej targi Emballage & Manutention). Jest to jedna z największych na świecie wystaw poświęconych branży opakowań. Odbywa się ona co dwa lata.

ALL4PACK - zostało już tylko 6 dni do wydarzenia!

Dotychczasowe paryskie targi pod nazwą Emballage & Manutention obecnie noszą nazwę ALL4PACK Paris, The global marketplace for Packaging, Processing, Printing & Handling. Jest to strategia, która odpowiada na oczekiwania profesjonalistów z branży oraz potwierdza referencyjną pozycję Targów w wymiarze międzynarodowym dla krajów strefy EMEA. 

Podobnie jak wcześniej (od 2010 r. targi Emballage i Manutention odbywały się wspólnie), impreza targowa pod nową nazwą łączy w sobie kilka branż: opakowania, druk, przetwórstwo i zagadnienia związane z logistyką. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie światowego rynku na kompleksowe podejście do wszelkich zagadnień. 

Podczas ostatniej edycji w 2014 roku w targach wzięło udział 1570 wystawców (reprezentujących około 1800 marek) oraz 96 500 gości (w tym 36% z zagranicy) reprezentujących: przemysł spożywczy, farmaceutyczny, kosmetyczny, dóbr konsumpcyjnych, reklamowy, producentów opakowań i maszyn pakujących, jak również przedstawicieli handlu (w tym wielkiej dystrybucji), designerów, przemysłowców i wielu innych.

Targi All4pack adresowane są do przedsiębiorstw działających w krajach strefy EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Organizatorzy podkreślają, że na tym właśnie obszarze obowiązują reguły pełnej globalizacji rynku: od surowców, przez produkcję, po logistykę i transport. Zmiany w nazwie, a w konsekwencji także częściowo w ofercie, mają być odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku i potwierdzeniem, że targi ewoluują wraz z kontrahentami. 

Organizatorzy już na 8 miesięcy przed otwarciem imprezy mogli pochwalić się pozytywnymi wynikami: 800 zarejestrowanych wystawców z czego 40% to firmy spoza Francji, 85% zarezerwowanej powierzchni. Targi wykazują dużą dynamikę a ich organizatorzy zapewniają, iż są one najlepszym miejscem do dalszego rozwoju innowacji w biznesie dla wszystkich 1 600 wystawców oraz 98 000 odwiedzających z branży, oczekiwanych od 14 do 17 listopada w podparyskim Parku Ekspozycyjnym Paris-Nord Villepinte. 

 

Targi ALL4PACK

 

 

Targi ALL4PACK

 

Hasło przewodnie tegorocznej edycji targów ALL4PACK PARIS brzmi "Let’s be creative!".

Ponieważ innowacje stały się niezbędne do tworzenia nowych wartości oraz dalszego rozwoju biznesu w dzisiejszej konkurencyjnej gospodarce, przewodnie hasło tegorocznej edycji targów stara się uwydatnić siłę kreatywności wszystkich członków branży.  

Comexposium, organizator targów, daje wyraz kreatywności poprzez: 

  • nową nazwę oraz poszerzoną ofertę  
  • nowy "pricing", bardziej czytelny oraz przejrzysty dla wystawców
  • nowe usytuowanie na halach 5a, 6 i 7 
  • uproszczony podział na sektory
  • nowe wyposażone stoiska zaprojektowane przez znanych twórców design’u
  • nowy program konferencji oraz animacji służący rozwojowi innowacji 

W odpowiedzi na wspomnianą już ewolucję branży ALL4PACK Paris proponuje ofertę skupioną wokół 4 uzupełniających się sektorów: 

  • Packaging & Processing: 2 sektory, które gromadzą całą ofertę branży opakowaniowej od surowców począwszy aż do produktu finalnego, jak również maszyny i urządzenia przetwórcze oraz produkcję opakowań z obecnością takich marek jak PRUD'HOMME /MATEQUIP - AUER PACKAGING GMBH – IXAPACK – SELVEX – AUCOUTURIER – RPC czy też BEAURAIN.
  • Printing: priorytetowy sektor dla odwiedzających podczas edycji 2014 z drukiem numerycznym i hybrydowym, drukiem 3d, etykietami, wyposażeniem druku, grafiką; obecni będą m.in.: DOMINO – MGI DIGITAL TECHNOLOGY – XEIKON INTERNATIONAL – KONICA MINOLTA/KONICA MINOLTA SENSING – STRATUS PACKAGING.
  • Handling: uwaga skierowana na automatyzację i inteligentne składowanie, bardziej niż kiedykolwiek podłączonych z końcem linii pakowania. Odnajdziemy tam systemy informacyjne, wózki, logistykę, urządzenia i sprzęt do transportu wewnętrznego, podnoszenia, składowania; obecni będą m.in. EGEMIN – KARDEX France – KASTO France – KNAPP AG – INTERROLL – PROMALYON – SIGNODE IDUSTRIAL GROUP.

Targom będzie towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji, takich jak konferencje i warsztaty techniczne dotyczące przemysłu opakowań i łańcucha dostaw 4.0: digitalizacja łańcucha wartości, automatyzacja, robotyka w służbie konkurencyjności przemysłowej przedsiębiorstw oraz strefa prób Handling, zarezerwowana dla AGV (automatycznie sterowanych pojazdów) oraz innych urządzeń jeżdżących. 


Zobacz film promujący All4Pack

 

Międzynarodowe Targi Francuskie, które są oficjalnym przedstawicielem targów Emballage w Polsce, zapraszają do kontaktu wszystkich zainteresowanych:

 

MIĘDZYNARODOWE TARGI FRANCUSKIE
Andrzej Bereda
tel.: 22 8156455
promopol@it.pl

 

Więcej o targach