Z dniem 1 grudnia br., decyzją Rady Dyrektorów koncernu Stora Enso, Annica Bresky obejmie w firmie stanowisko prezesa i CEO. Do tego czasu funkcję tą będzie nadal sprawować CEO Karl-Henrik Sundström. Annica Bresky ma 44 lata, obecnie jest kierownikiem działu Stora Enso Consumer Board.

Annica Bresky - nowy prezes i CEO koncernu Stora Enso

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi i witamy Annikę Bresky na nowym stanowisku. Posiada ona bardzo duże doświadczenie w naszej branży, jak również ma odpowiednie przygotowanie biznesowe. Uważamy, że jest osobą, która zagwarantuje dalszy rozwój Stora Enso i będzie kontynuować strategię realizowaną obecnie przez koncern. Swoją dotychczasową działalnością Annica Bresky potwierdziła, że potrafi zadbać o rozwój biznesu, zachowując jednocześnie doskonałą operacyjność; w dużym stopniu koncentruje się przy tym na klientach i innowacjach. Ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie, by kontynuować proces przekształcania Stora Enso w przedsiębiorstwo w pełni bazujące na surowcach odnawialnych – komentuje Jorma Eloranta, przewodniczący Rady Dyrektorów Stora Enso.    

- Jestem dumna z tej nominacji i możliwości, jakie niesie ona ze sobą. Z niecierpliwością czekam, by dalej móc budować przyszłość Stora Enso, wspólnie z niezwykle kompetentnymi zespołami działającymi w ramach naszej firmy. Mamy odpowiednie zasoby, aby dalej się rozwijać wraz z naszymi klientami, jak również wspierać ich biznes poprzez dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju. Wraz z moimi kolegami i koleżankami ze Stora Enso, naszymi klientami i partnerami z całego świata, dołożymy też wszelkich starań, by zintensyfikować działania, ukierunkowane na walkę z globalnym ociepleniem – dodaje Annica Bresky.

- Spędziłem w Stora Enso wspaniałe chwile i jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę przekazać stery firmy w ręce Anniki. Życzę jej powodzenia w nowej roli. W pozostałych miesiącach na stanowisku CEO będę się przede wszystkim koncentrował na sprawnym przekazywaniu jej obowiązków, wynikających z kierowania przedsiębiorstwem – dodaje Karl-Henrik Sundström.

- Karl-Henrik był siłą napędową przekształcania Stora Enso w przemysłowego lidera pod względem innowacyjności i proekologiczności. Jako Rada Dyrektorów doceniamy jego ogromny wkład w ten proces przez wszystkie lata, gdy kierował naszą firmą – podsumowuje Jorma Eloranta. 

 

Dowiedz się więcej o Stora Enso

 

Źródło: Stora Enso