W celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na niepowlekane papiery premium z recyklingu, Antalis - wiodący europejski dystrybutor papierów, produktów opakowaniowych oraz produktów Visual Communication - rozpoczął właśnie dystrybucję poszerzonej gamy produktów Mondi NAUTILUS®.

Antalis i Mondi zawierają ogólnoeuropejską umowę dystrybucyjną

Wszystkie papiery graficzne w nowej gamie Mondi NAUTILUS® są niepowlekane i wykonane w 100% z makulatury. Są zgodne z najwyższymi standardami zrównoważonego rozwoju oraz posiadają certyfikat FSC ™ oraz oznakowanie ekologiczne UE.

 

  • NAUTILUS® SuperWhite to w 100% makulaturowy papier niepowlekany o wysokim stopniu bieli (CIE 150).

NAUTILUS® SuperWhite

  • NAUTILUS® Classic to niepowlekany, w 100% makulaturowy papier o naturalnym odcieniu papierów z recyklingu (CIE 112), posiadający certyfikat Blue Angel.

NAUTILUS® Classic

 

Obie linie papierów charakteryzuje najwyższa jakość, zmniejszone pylenie oraz optymalna ochrona maszyn.

  • Nadają się do aplikacji czarno-białych oraz kolorowych
  • Testowane na maszynach Xerox, Canon, Konica Minolta, Ricoh, Kodak 

 

Nowa gama zaspokaja rosnące zapotrzebowanie na produkty z recyklingu

W ciągu ostatnich dwóch lat popyt na papiery z recyklingu stale rośnie. Popyt ten jest zaspokajany przez producentów reagujących na rosnącą troskę o efektywniejsze wykorzystanie zasobów naturalnych oraz ponowne wykorzystanie surowców. Papiery z recyklingu idealnie pasują do rozwijającej się na całym świecie inicjatywy 3R (Re-duce, Re-use, Re-cycle). Dzięki tej nowej umowie dystrybucyjnej, Antalis wzmocni swoją pozycję lidera w dostarczaniu zrównoważonych ekologicznie produktów na rynek.

- „Jesteśmy zadowoleni z nowej umowy dystrybucyjnej. Wraz z zakończeniem produkcji asortymentu papierów makulaturowych Arjowiggins Graphics, musieliśmy znaleźć alternatywę dla naszych klientów. Wierzymy, że Mondi posiada odpowiedni asortyment produktów i usług, aby stać się liderem rynku w segmencie niepowlekanych papierów z recyklingu. Posiada także duże doświadczenie w tworzeniu rozpoznawalnych marek. Jesteśmy przekonani, iż marką NAUTILUS® możemy promować korzyści płynące z używania papierów z recyklingu” - mówi Xavier Jouvet, Dyrektor ds. Marketingu i Zakupów Antalis International.

- „Antalis posiada globalną obecność na rynku, silne powiązania z agencjami oraz właścicielami marek. Pomoże nam to przyspieszyć przyjęcie przez użytkowników produktów NAUTILUS® i tym samym rozpowszechnić rozwiązania zrównoważone ekologicznie. Współpracując ze sobą, możemy jeszcze bardziej rozwinąć rynek graficznych papierów makulaturowych” - komentuje Johannes Klumpp, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży Papierów Niepowlekanych w Mondi Group.

- „Na rynku krajowym Antalis Poland będzie wyłącznym dystrybutorem produktów Mondi NAUTILUS®. Zawarcie tej umowy potwierdza zaufanie do firmy Antalis oraz udowadnia jej silną pozycję w branży. Włączenie do oferty produktów Mondi NAUTILUS® pozwoli nam dalej rozwijać naszą sprzedaż produktów recyklingowanych i pomagać naszym klientom w realizacji ich strategii CSR” - komentuje Christophe Hunaut, Dyrektor Zarządzający regionu CSEE oraz Antalis Poland Sp. z o.o.

 

O Antalis

Antalis (Euronext Paris: ANTA) jest liderem dystrybucji B2B papierów (numer 1 na świecie poza Stanami Zjednoczonymi) i opakowań przemysłowych, oraz zajmuje drugie miejsce w dystrybucji produktów Visual Communication w Europie. W 2018 r. Grupa odnotowała sprzedaż w wysokości 2,3 mld EUR, zatrudniając 5200 osób obsługujących ponad 120 000 klientów, firm oraz drukarni w 41 krajach. Za pośrednictwem swoich 115 centrów dystrybucyjnych Antalis dostarcza około 12 000 dostaw dziennie na całym świecie. W 2018 roku ilość sprzedanego papieru wyniosła 1,3 mln ton. 

 

Dowiedz się więcej o Antalis

 

O Mondi

Mondi jest światowym liderem w dziedzinie opakowań oraz papierów, dostarczającym swoim klientom i konsumentom innowacyjne i zrównoważone ekologicznie rozwiązania w ramach tych produktów. Mondi jest w pełni zintegrowanym ogniwem w łańcuchu wartości produktów opakowaniowych oraz papierów: od zrównoważonego zarządzania lasami i produkcji masy celulozowej, papierów oraz folii z tworzyw sztucznych, po rozwój i produkcję rozwiązań w zakresie opakowań przemysłowych i konsumenckich. Zrównoważony rozwój jest elementem wszystkich działań Mondi. W 2018 r. Mondi osiągnęła przychody w wysokości 7,48 mld EUR i EBITDA na poziomie 1,76 mld EUR.  Mondi posiada strukturę spółki notowanej na dwóch giełdach: podstawowe notowanie na giełdzie JSE Limited dla Mondi Limited pod oznaczeniem MND, oraz notowaniem premium / premii na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych dla Mondi plc, pod oznaczeniem MNDI. Mondi od 2008 r. jest częścią FTSE 100. Od 2008 r. jest także włączony do indeksu FTSE4Good, a od 2007 r. do indeksu odpowiedzialnych inwestycji FTSE / JSE.

 

Dowiedz się więcej o Mondi

 

Źródło: Antalis