Data rozpoczęcia
2015-10-08
Data zakończenia
2015-10-08
Miejsce
Warszawa
Organizator
Europejskie Stowarzyszenie Producentów Stali Opakowaniowej APEAL

Organizatorem drugiego szczytu, skupiającego się na potrzebach rynku środkowoeuropejskiego, jest Europejskie Stowarzyszenie Producentów Stali Opakowaniowej. Podczas wydarzenia zaplanowana została konferencja „Steel Packaging – Green Solutions for Central Europe 2015”.

APEAL organizuje kolejny szczyt opakowań metalowych

Konferencja odbędzie się w warszawskim hotelu Marriot 8 października br. Dla uczestników przygotowano specjaną atrakcję, jaką będą odwiedziny w hucie ArcelorMittal w Warszawie. W grupie osób, którzy potwierdzili swoją obecność znaleźli się politycy z Polski, Unii Europejskiej oraz krajów części środkowoeuropejskiej. Ponadto nie zabraknie przedstawicieli firm produkujących opakowania metalowe oraz reprezentantów organizacji odzysku. Partnerem konferencji jest Rekpol Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Sektor stali opakowaniowej angażuje się w proces tworzenia wydajnej gospodarki o obiegu zamkniętym. Wzrost w Unii Europejskiej zapewnią procesy produkcyjne efektywnie korzystające z zasobów, innowacyjne produkty, własności trwałych materiałów, a także coroczny, wysoki poziom recyklingu. Szczyt Green Solutions 2015 to platforma, podczas której uczestnicy będą mieli okazję do zaprezentowania strategii, wymiany koncepcji i ustalenia wizji przyszłości opakowaniowych rozwiązań stalowych.

Podczas wydarzenia zaplanowano wiele ciekawych wykładów. Sekretarz generalny APEAL, Alexander Mohr wygłosi swoje poglądy na temat odpadów oraz opowie o unijnym programie "Ku gospodarce o obiegu zamkniętym". Zaplanowana atrakcja, jaką będzie wizyta uczestników w hucie ArcelorMittal nie jest przypadkowa. Podczas niej zebrani będą mogli poznać korzyści płynące z recyklingu stali oraz jej wpływ na zredukowanie zużycia materiałów energii czy emisji zanieczyszczeń. Pierwsza taka inicjatywa odbyła się w 2011 roku na Słowacji. W konferencji wziąć udział mogą jedynie osoby zaproszone przez organizatora.