Firma API Group poinformowała o przeniesieniu swojego zakładu dystrybucyjnego, działającego w ramach holenderskiego oddziału firmy, do ośrodka SEGRO Park Amsterdam Airport (SPAA), który zlokalizowany jest przy lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Głównym założeniem tej zmiany była lepsza obsługa jej regionalnych klientów z Europy, możliwa dzięki stworzeniu dedykowanego ośrodka uwzględniającego część magazynową oraz biurową. Dostarczane będą stąd folie produkowane w holenderskim zakładzie API, przejętym przed dwoma laty w ramach akwizycji Amsterdam Metallized Products (AMP).

API Group: Centrum dystrybucyjne w Amsterdamie przeniesione w okolice lotniska Schiphol

Fot. Źródło: API Group


Od 2016 roku API Group konsekwentnie przenosiła do nowych miejsc produkcję i konfekcjonowanie folii dotychczas wytwarzanych przez AMP. Obecnie są one przetwarzane w zakładach API w Wielkiej Brytanii oraz należących do firmy Dunmore fabrykach w Niemczech. 

Oddział w Amsterdamie, już w nowej lokalizacji, będzie funkcjonował jako centralny ośrodek API, dedykowany produkowanym przez firmę foliom. Dedykowany jest obsłudze jej klientów z Europy kontynentalnej: krajów Beneluksu, Niemiec i Skandynawii. Dostawy folii do pozostałych klientów z Europy realizują oddziały API zlokalizowane we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Polsce.

Zespół pracowników API działający w Holandii przeniesie się jednocześnie do nowo wybudowanego budynku, wykonanego zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju i wyposażonego w szereg elementów związanych z jego przeznaczeniem, tj. funkcjonowanie jako wydajne centrum logistyczne. Umiejscowienie obok lotniska Schiphol w Amsterdamie głównych autostrad i portów morskich powoduje, że ośrodek ten staje się dla API strategicznym centrum logistycznym, umożliwiającym właściwe funkcjonowanie łańcucha dostaw. 

Oskar Schnitzer kierujący sprzedażą w regionie obsługiwanym przez nowo powstałe centrum dystrybucyjne, komentuje:

- „Amsterdam to ważna lokalizacja z punktu widzenia całego biznesu, a nowo powstały ośrodek logistyczny API pozwoli nam w jeszcze większym stopniu spełniać potrzeby klientów. Bliskość lotniska Schiphol, w połączeniu z proekologiczną i innowacyjną przestrzenią zapewnianą przez nowy budynek, sprawiają, że mamy do dyspozycji idealne miejsce, by jak najlepiej obsługiwać klientów z Beneluksu i Niemiec”.

Dino Kiriakopoulos, CEO firmy API Group, dodaje:

- „Od chwili przejęcia AMP naszym celem było z jednej strony przeniesienie produkcji z zakładów wytwórczych w Amsterdamie, by lepiej obsługiwać klientów i zwiększać sprzedaż w całym regionie, z drugiej – utrzymanie efektywnych dostaw produktów API za pośrednictwem najwyższej klasy ośrodka dystrybucyjnego. Wynajmując tak elastyczny pod względem funkcjonalności ośrodek, pozyskujemy miejsce umożliwiające nam właściwe ulokowanie zasobów i magazynowanie produktów wytwarzanych w ramach grupy, w krótkiej perspektywie redukując potencjalny negatywny wpływ Brexitu, zaś w ujęciu średnioterminowym – pozwalające nam na dalszy rozwój”.

- „Ruch ten stanowi kolejny, ważny krok w kierunku optymalizacji działań API Group, mających zagwarantować jak najlepszą obsługę naszych klientów – dodaje Dino Kiriakopoulos. – Jednocześnie pragniemy zakomunikować, że Pim Hoing – dotychczasowy dyrektor zarządzający zakładem produkcyjnym w Amsterdamie, kończy swoją misję na tym stanowisku. Odegrał on niezwykle ważną rolę w procesie integracji holenderskiej fabryki w struktury API, znakomicie kierował tym oddziałem. Z całego serca dziękujemy mu za pracę, jaką wykonał na stanowisku dyrektora zarządzającego i życzymy mu samych sukcesów na dalszej drodze biznesowej”.

 

Dowiedz się więcej o API Group

 

Źródło: API Group