W dniach 16-17 maja br. w Nowym Jorku odbyła się północnoamerykańska edycja targów Luxe Pack New York, które dedykowane są rozwiązaniom znajdującym zastosowanie w produkcji opakowań luksusowych. Wśród wystawców po raz kolejny nie zabrakło API Group, promującego przede wszystkim swój innowacyjny, proekologiczny laminat Transmet, przeznaczony do wytwarzania stylowych opakowań na dobra klasy premium. Materiał ten znalazł się na liście produktów nominowanych w kategorii Best in Green Product konkursu LuxePack in Green, który towarzyszy targom i promuje rozwiązania przyjazne dla środowiska naturalnego.

API Group na targach Luxe Pack New York 2018: stylowe i proekologiczne opakowania luksusowe

Transmet to laminat klasy high-end, który nie zawiera folii i przeznaczony jest do uszlachetniania opakowań tekturowych. Według producenta, posiada on wszystkie zalety znane z tradycyjnie metalizowanych laminatów poliestrowych (aplikowanych na karton), jednak – z uwagi na wyeliminowanie folii – można go poddawać recyklingowi w ramach zwykłych linii przetwarzających odpady przemysłowe. Dzięki zastosowaniu laminatu Transmet, właściciele marek mogą zredukować negatywny wpływ na środowisko naturalne bez – jak zaznacza API – utraty jakości przy wykańczaniu i uszlachetnianiu produktów klasy premium.

Poza aspektem proekologicznym, wśród kluczowych zalet tego materiału wymienić należy również wysoki poziom połysku i brak ryzyka związanego z rozwarstwieniem. Jego elastyczność sprawia, że – jak podkreśla producent – nawet na cienkiej warstwie papieru można uzyskać efekt metalizacji. Dzięki temu Transmet staje się wydajnym rozwiązaniem w kontekście licznych jego zastosowań.

Jak wynika z informacji przekazanych przez firmę API, m.in. z uwagi na proekologiczność nowego laminatu, ilość zamówień na jego dostawy w skali globalnej osiągnęła w tym roku rekordowy poziom.

Richard Burnhouse, dyrektor handlowy API Group, komentuje: 

- „Chcemy zachęcić właścicieli marek z całego świata do ograniczenia ilości wykorzystywanych przez nich tworzyw sztucznych. Z tego względu Luxe Pack New York potraktowaliśmy jako znakomitą okazję do spotkania z nimi i podzielenia się naszą wiedzą na temat tego, jak połączyć styl i proekologiczność przy projektowaniu i tworzeniu ich opakowań. Będąc światowym liderem w tej dziedzinie, dysponując najwyższej klasy technologią, bogatym doświadczeniem i potencjałem produkcyjnym, z dumą zaprezentowaliśmy laminat Transmet na tej prestiżowej wystawie. Jesteśmy zdeterminowani, by dalej rozwijać i wprowadzać na rynek rozwiązania wzbogacające opakowania, wspierające w ich wyróżnianiu się na półce rynkowej, a jednocześnie – czyniące je bezpieczniejszymi dla całej planety”.

Dwudniowa wystawa była też okazją do pierwszej na rynku północnoamerykańskim prezentacji przewodnika API Trends Folio 2018/2019 szerszej publiczności. Jest to efekt pracy zespołu międzynarodowych specjalistów i ekspertów technicznych API, których zadaniem było wskazanie najważniejszych trendów w obszarze kreacji opakowań oraz możliwości zastosowania przy ich produkcji folii, laminatów i rozwiązań holograficznych, oferowanych przez brytyjskiego producenta. Wszystko po to, by wzmacniać przekaz markowych produktów na rynku, z uwzględnieniem pojawiających się na nim zmian. 

 

Źródło: API Group