Firma zajmująca się produkcją, dystrybucją, wdrażaniem i doradztwem w zakresie stosowania wysokiej jakości folii i laminatów aktywnie uczestniczy w tegorocznych imprezach.

Z zaawansowanymi materiałami wykorzystywanymi głównie przy uszlachetnianiu i zabezpieczaniu produktów drukowanych (w tym opakowań), można było zapoznać się już podczas tegorocznej wystawy dla branży poligraficznej na targach drupa w Düsseldorfie. W najbliższym czasie firma planuje także wystawić swoje produkty podczas targów poświęconych wąskowstęgowej produkcji opakowań i etykiet Labelexpo Americas w Chicago oraz dwóch z zakresu opakowań luksusowych Luxe Pack Monaco i Luxury Packaging w Londynie.

 

Targi drupa 2016
Podczas minionych targów drupa, podłoża firmy API Group umieszczone zostały na stoisku firmy Manroland Sheetfed. Zaprezentowano je na arkuszowej maszynie offsetowej Roland 78 LTTLV Evolution najnowszej generacji. Praca urządzenia realizowała zlecenia uwzględniające proces tłoczenia folii na zimno. Zastosowana podczas prezentacji maszyny, folia TU, pozwala na niezwykle precyzyjne odwzorowanie detali, właściwe pokrywanie dużych tint, jak również osiąganie wysokiego połysku zarówno przy nanoszeniu jej na warstwy tekstowe, jak i graficzne. Folie można wybrać w dwóch odcieniach – złotym i srebrnym, dzięki czemu stanowi ona wszechstronny materiał dla drukarń i projektantów szukających unikalnych opakowań i etykiet.

 

Na targach drupa 2016 materiały API znalazły zastosowanie w procesie tłoczenia folią na zimno, realizowanym w w nowej arkuszowej maszynie offsetowej Roland 708 LTTLV Evolution. Fot. Manroland Sheetfed

Opakowania luksusowe
Oferta firmy API Group zawiera także serię dedykowaną dla opakowań luksusowych. Wystawę obejrzeć będzie można podczas wrześniowych Luxury Packaging w Londynie. W czasie wystawy organizowany będzie także konkurs Luxury Packaging Awards. Firma API Group nominowana jest już drugi raz z rzędu, w kategorii przeznaczonej dla dostawców. Poprzednią edycję konkursu udało się zwyciężyć. Jury wyróżnia wysoką jakość, wszechstronność i szeroką gamę zastosowań nominowanych produktów. W konkursie docenione zostały folie i laminaty do produkcji opakowań luksusowych i innych wyrobów marki premium, np. laminaty API Lens, API MVPlus i TA.

 

 

Ponadto firma zaprezentuje swoje portfolio produktów dedykowanych na rynek opakowań kategorii premium podczas Luxe Pack Monaco 2016. Wśród wystawionej oferty znajdą się m. in. zaawansowane folie holograficzne i inne materiały oddziałujące na zmysł wzroku. Podczas targów API Group premierowo przedstawi Holonique Boutique – pakiet usług obejmujący doradztwo i wsparcie przy wdrażaniu dekoracyjnych folii holograficznych oraz 3D, głównie w zakresie opakowań na żywność, napoje, środki higieny osobistej i kosmetyki. Na firmowy stoisku będzie można także znaleźć wydawnictwo Trend Yearbook, które zawiera liczne przykłady zastosowania rozwiązań przy produkcji wysokiej jakości opakowań.

 

Bądź na bieżąco!

 

Opakowania i etykiety
Przedstawiciele branży opakowaniowej i etykietowej będą mieli okazję zapoznać się z szeroką ofertą firmy na targach Labelexpo Americas Chicago. API zaprezentuje najnowsze rozwiązania technologiczne oraz próbki wyrobów wykonanych z udziałem folii i laminatów. Zwiedzający będą mieli okazje zasięgnąć opinii fachowców w zakresie zastosowania odpowiedniego materiału, stworzenia unikalnego projektu oraz dodania wartości opakowaniom. Promowane produkty to przede wszystkim folie holograficzne i optyczne, oddziałujące na wzrok, dedykowane do produkcji opakowań na napoje, żywność, środki higieny osobistej i kosmetyki. Jednym z ważniejszych produktów jest najnowsza seria folii do tłoczenia na zimno TA. Producent zapewnia odbiorców o wszechstronności materiału w swojej klasie przeznaczonej dla rynku etykiet i opakowań. Dostępne w dziewięciu różnych odcieniach, stanowią efekt 3-letnich prac badawczo-rozwojowych realizowanych przez API Group. 

Źródło: API Group