Firma API Group poinformowała o przejęciu zakładów produkcyjnych i działalności biznesowej Amsterdam Metallized Products (AMP) – holenderskiego producenta podłoży do uszlachetniania opakowań, m.in. papierów metalizowanych, materiałów kartonowych i foliowych.

API Group przejmuje firmę  Amsterdam Metallized Products

Dino Kiriakopoulos, prezes API Group podsumował: 

- „Przejęcie to stanowi część naszej strategii, zmierzającej do oferowania najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań, dedykowanych dla segmentu opakowań w zakresie uszlachetniania i wzbogacania produktów danej marki. W jego efekcie w naszym portfolio znajdą się znakomite i komplementarne w stosunku do obecnej oferty API produkty. Umożliwią one jeszcze lepszą obsługę naszych klientów i pozwolą na wejście na nowe, atrakcyjne obszary rynkowe”.

- „Obecnie naszym głównym zadaniem jest zapewnienie ciągłości działania linii produkcyjnych AMP oraz zachowanie wysokiej jakości obsługi klientów tej firmy. W tym celu powołaliśmy do życia spółkę API Netherlands, która będzie pomocna w sprawnym przeprowadzeniu całej transakcji. Jest mi również miło poinformować, że Pim Honig – dotychczasowy dyrektor zarządzający AMP oraz Jeroen Pillen – dyrektor handlowy tej firmy obejmą w strukturach API funkcje kierownicze, związane ze sprzedażą. Na początkowym etapie naszej współpracy Pim Honig będzie kierował nowym zakładem produkcyjnym zlokalizowanym w Amsterdamie, by wspierać przeniesienie linii produktowych AMP i ich integrację w ramach systemu wytwórczego API” – dodał prezes API Group.

Pim Honig dodał:

- „Jesteśmy przekonani, że API Group będzie właściwym kontynuatorem naszej działalności rynkowej. Cieszymy się na bliską współpracę, by zachować ciągłość dostaw wobec naszych klientów, oferując im jednocześnie jeszcze szerszą paletę produktów”.

 

Więcej o API Group

 

Źródło: API Group