Firma API Group poinformowała o zainwestowaniu 500 tys. funtów w rozbudowę swoich zakładów produkcyjnych w Livingston w Szkocji. Środki zostały przeznaczone na zwiększenie potencjału fabryki w zakresie wytwarzania wysokiej jakości materiałów holograficznych wykorzystywanych przy uszlachetnianiu i wzbogacaniu opakowań.

API Group rozbudowuje potencjał produkcyjny zakładów w Livingston

Inwestycja była następstwem wydzielenia w ub.r. ze struktur API Group działu zajmującego się produkcją materiałów holograficznych wykorzystywanych przy wszelkiego rodzaju zabezpieczeniach. Stanowiła jednocześnie część kompleksowego programu rozbudowy zakładów w Livingston, który miał zwiększyć ich możliwości w zakresie wytwarzania podłoży holograficznych i folii do tłoczenia, pozwalając jednocześnie na stworzenie nowych miejsc pracy w tej fabryce.

Zakończona przed zaplanowanym terminem inwestycja spowodowała, że szkocki zakład jest obecnie kluczową w europejskich strukturach API jednostką produkującą tego rodzaju podłoża. Tym samym firma znacząco zwiększyła swoje możliwości w zakresie obsługi klientów z branży opakowaniowej, oczekujących najwyższej jakości materiałów wzbogacających ich produkty. Są one wytwarzane w Livingston na trzech oddzielnie funkcjonujących liniach powlekających oraz w dedykowanej wytłaczarce.

- „Rozszerzenie potencjału naszych zakładów produkcyjnych o materiały holograficzne to naturalny krok w ich rozwoju, bazujący na wieloletnich doświadczeniach API Group w zakresie produkcji materiałów do foliowania na zimno oraz na gorąco. Dzięki niemu znacząco mogliśmy rozbudować nasze portfolio – mówi Colin Boyd, dyrektor generalny fabryki API Group w Livingston. – To pozwala nam zapewnić klientom bezproblemową ich obsługę w trakcie realizowanego programu rozbudowy i jednocześnie zaoferować szersze niż dotychczas spektrum podłoży skierowanych na rynek opakowań”.

Poza inwestycjami w rozbudowę mocy produkcyjnych, w zakładach Livingston wdrożono również działania, przyczyniające się do poprawy czasu realizacji zamówień oraz zapewniające zgodność z najlepszymi praktykami. Tym samym fabryka wychodzi naprzeciw wymagającym standardom rynkowym pod względem jakości i zaawansowania technologicznego, oferowanych przez API materiałów holograficznych. Firma podkreśla też, że dzięki tej inwestycji pracownicy jej szkockiego zakładu, zaangażowani bezpośrednio w proces produkcji różnorodnych folii i laminatów wchodzących w skład oferty API Group, mają szansę udoskonalać swoje kwalifikacje.

Dino Kiriakopoulos – CEO firmy API Group tak komentuje zakończony właśnie etap rozbudowy fabryki w Livingston:

- „W naszej ofercie znajdują się najwyższej klasy laminaty, folie i podłoża holograficzne, umożliwiające naszym klientom wzbogacanie i uszlachetnianie opakowań oraz wpływające na wizerunek ich marek. Rozbudowa zakładów w Livingston, w zakresie produkcji dekoracyjnych materiałów holograficznych – co warte podkreślenia, zakończona przed terminem – przynosi właściwą synergię w ramach naszego obecnego portfolio. Dzięki temu możemy zaoferować rynkowi kolejne, innowacyjne produkty opakowaniowe, spełniające stale rosnące wymagania i oczekiwania naszych klientów”.

 

Źródło: API Group