Dni Otwarte odbędą się w dniach 17-18 lipca br. w Rondissone (Turyn we Włoszech). W trakcie ich trwania firma APR Solutions SRL - której wyłącznym przedstawicielem w Polsce jest Avargraf - zaprezentuje szereg zaawansowanych technologicznie składarko-sklejarek ze swojej oferty.

APR Solutions SRL zaprasza na Dni Otwarte! Weź udział i poznaj nowoczesne składarko-sklejarki!

Wśród przedstawianych w trakcie Dni Otwartych urządzeń nie zabraknie takich maszyn jak: BOX PLUS-1 z automatycznym podajnikiem strumieniowym Plus oraz stołem automatycznego zbierania na wykładaniu i BOX PLUS-2 - wyposażonej dodatkowo w inserter oraz w system 3D do przekształcania dwuwymiarowego zginania na trójwymiarowe, a także maszyny do nakładania taśmy dwustronnej i zrywającej: Athos PLUS w wersji automatycznej i Athos w wersji półautomatycznej.

Avargraf zaprasza na spotkanie wszystkich swoich klientów. Osoby biorące udział w Dniach Otwartych będą miały okazję zobaczyć i przetestować rozwiązania z oferty APR Solutions SRL, a także porozmawiać z przedstawicielami zarówno producenta jak również firmy Avargraf.

Składarko-sklejarki produkowane od wielu lat przez firmę APR Solutions SRL znane są – według zapewnień polskiego dystrybutora – z wysokiej jakości i wydajności.

- „Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia Dni Otwartych, organizowanych przez APR Solutions SRL – mówi Sławomir Kugaudo, prezes Avargraf Sp. z o.o. – Tego rodzaju spotkania to doskonała okazja do zapoznania się z szeroką ofertą produktów naszego włoskiego partnera, który cieszy się dużą popularnością na świecie. W czasie Dni Otwartych zaprezentuje on swoje najnowsze urządzenia”.

Prezentowane składarko-sklejarki BOX PLUS budowane są w kilku wersjach i opracowane z myślą o produkcji: pudełek liniowych oraz z dnem automatycznym, teczek prostych lub z dwiema kieszeniami, kopert oraz teczek z przegródkami i teczek prezentacyjnych z wewnętrznymi kieszeniami na dokumenty. Znajdują one także zastosowanie w produkcji kopert na płyty DVD z jedną lub dwiema kieszeniami, a także kopert o złożonym formacie (od 12 x 15 do 70 x 100 cm), kopert na dokumentację medyczną oraz o specjalnych formatach. Można je doposażyć w aplikatory Rap lub Rap Strip i wówczas mogą być one użyte także do nakładania taśmy dwustronnej na plakaty, koperty (także kurierskie z taśmą dwustronną i zrywającą typu tear tape). Pracują w maksymalnym formacie 720 x 1020 mm, na gramaturze od 150 do 400 gram/ z prędkością mechaniczną do 120 m/min. 

Składają się z systemu automatycznego podawania, zespołu niezależnych taśm prowadzących (gdzie można zainstalować dodatkowo system klejenia oraz aplikator taśmy dwustronnej), a także z systemu zaginania za pomocą specjalnych prowadnic. Istotną rolę odgrywają w nich także narzędzia składające wraz z kołowymi urządzeniami „Bruco” o regulowanym docisku, systemy automatycznego zbierania na wykładaniu, system „hot melt” wraz z dyszami. Sterowane są przez urządzenie kontrolne z 7-calowego ekranu dotykowego oraz ruchomego elektropneumatycznego systemu Tripper Plate, umożliwiającego złamywanie liniowe. Wg producenta, istnieje tu możliwość zainstalowania jednego lub dwóch aplikatorów taśmy dwustronnej Rap i aplikatora taśmy zrywającej Rap Strip, insertera do automatycznego wrzucania różnego rodzajów dodatkowych produktów reklamowych, modułu Vertigo obracającego produkt o 90 stopni. Maszyny posiadają także możliwość zainstalowania systemu 3D, służącego do przekształcenia dwuwymiarowego zginania na trójwymiarowe, co pozwala na realizację np. teczek prezentacyjnych, kopert o dużej pojemności itp.

Kolejne z prezentowanych urządzeń podczas Dni Otwartych firmy APR Solutions SRL - maszyny Athos – to z kolei urządzenia do nakładania każdego rodzaju taśmy dwustronnej: akrylowej, piankowej, transferowej i z PVC na każdy rodzaj papieru, kartonu, tektury falistej, PVC, plastiku, akrylu i drewna. Produkowane są w różnych wersjach formatowych i budowane z podawaniem ręcznym, półautomatycznym i automatycznym, z zastosowaniem jednego lub więcej aplikatorów taśmy Rap zainstalowanych na taśmie transportowej w celu właściwego uszczelnienia arkusza podczas aplikacji. Posiadają także system sterowania PLC z ekranem dotykowym oraz różnymi rodzajami wykładania produktu, a także z systemem automatycznego zbierania produktu końcowego, dzięki któremu arkusze łatwo się wyrównują. Maszyny te wykorzystuje się przy produkcji: plakatów, kopert, pocztówek, teczek, metek, ramek do zdjęć, pudełek z polipropylenu, kalendarzy, reklamówek, pudełek z tektury falistej, katalogów z próbkami tkanin oraz wielu innych. Maszyny pracują na papierze o gramaturach w zakresie 80–800 g/, a także tekturze falistej o fali A, B, C, E, F, N, EB, EF oraz PVC, plastiku, akrylu i drewnie o grubościach od 1 do 10 mm. Maksymalna prędkość tych urządzeń wynosi 70 m/min.  

Prezentowane podczas Dni Otwartych maszyny oferowane są w bardzo elastycznych konfiguracjach, które mogą być modyfikowane pod względem wyposażenia pod indywidualne potrzeby każdego klienta. Ponadto firma APR Solutions SRL, odpowiadając na rosnące wymagania rynku w zakresie produktów wykonywanych na swoich maszynach, oferuje w asortymencie wszystkie rozwiązania, które pomogą w najwyższym stopniu sprostać tym wymaganiom. Więcej informacji na temat Dni Otwartych można uzyskać kontaktując się z firmą Avargraf: avargraf@avargraf.pl lub wypełniając formularz kontaktowy.

 

Formularz kontaktowy


Źródło: Avargraf