Wysokowydajna wtryskarka Hidrive do szybkobieżnej produkcji wyrobów cienkościennych. Kompletna automatyzacja produkcji o atrakcyjnym stosunku wydajności do ceny. Moduł Asystent programowania umożliwiający intuicyjne programowanie bez znajomości układu sterowania Selogica

Arburg zaprezentuje na targach Plastpol efektywną produkcję wtryskową
Na targach Plastpol, które odbędą się w Kielcach w dniach 24–27 maja 2011 r., firma Arburg zaprezentuje część swojego aktualnego programu produkcji. Na stoisku 10 w hali 10 na zwiedzających będą oczekiwały wysokowydajna hybrydowa wtryskarka Allrounder 570 H do szybkobieżnej produkcji opakowań cienkościennych oraz wtryskarka Allrounder 470 C Golden Edition z manipulatorem Multilift Select, stanowiąca przykład ekonomicznej automatyzacji produkcji. Wtryskarka ta jest ponadto wyposażona w nowy moduł Asystent programowania układu Selogica. Umożliwia on intuicyjne zaprogramowanie całego procesu produkcyjnego ustawiaczowi, który nie zna szczegółowo układu sterowania. Ponadto zaprezentowany zostanie system komputera nadrzędnego Arburg niezawodnie zarządzający całą produkcją.

„Oba eksponaty umożliwiają nam zaprezentowanie na targach Plastpol szerokiego asortymentu naszych wyrobów“ – wyjaśnia dr inż. Sławomir Śniady, dyrektor Arburg Polska Sp. z o.o. „Klienci zawsze otrzymują od nas doskonałe rozwiązania problemów z zakresu technologii wtrysku – niezależnie od tego, czy dotyczą one wysokojakościowej produkcji wyprasek, produkcji wtryskowej o dużej wydajności, czy automatyzacji produkcji“ – mówi dyrektor, wskazując na modułową konstrukcję wtryskarek Arburg, która umożliwia ich indywidualną konfigurację i dokładne spełnienie życzeń Klienta oraz wymagań produkcyjnych związanych z określonym zastosowaniem. Kolejnym aspektem, który stale zyskuje na znaczeniu, jest efektywność produkcji wtryskowej, w której decydującą rolę odgrywają nie tylko maszyny i linie produkcyjne, lecz także cały system zarządzania produkcją. W związku z tym Arburg zaprezentuje w Kielcach nowy moduł Asystent programowania układu Selogica oraz system komputera nadrzędnego Arburg.

Wtryskarka Allrounder Hidrive – duża wydajność, krótki czas cyklu i efektywność energetyczna
Przykładem zalet modułowej konstrukcji wtryskarek Arburg są hybrydowe wtryskarki typu Hidrive. Stanowią one połączenie serwoelektrycznych układów zamykania i hydraulicznych jednostek wtryskowych z serwoelektrycznym napędem dozowania i wydajnym układem hydraulicznym, tworząc typ wysokowydajnych wtryskarek łączących największą wydajność produkcji z krótkim czasem cyklu i zmniejszonym zużyciem energii. Seria wtryskarek Hidrive obejmuje obecnie sześć wielkości i zakres siły zamykania od 600 do 5000 kN. Wydajne wtryskarki hybrydowe będzie reprezentowała na targach Plastpol wtryskarka Allrounder 570 H o sile zamykania 2000 kN. Jest ona wyposażona w piętrową formę wtryskową o 4+4 gniazdach dostarczoną przez firmę Männer i produkuje cienkościenne pokrywki przy czasie cyklu wynoszącym 4,4 sekundy.

Łatwa obsługa ekonomicznie zautomatyzowanej produkcji
Arburg przedstawi kompletną linię produkcyjną składającą się z wtryskarki Allrounder 470 C Golden Edition i manipulatora Multilift Select. Jest ona nie tylko bardzo ekonomiczna, lecz wyróżnia się także ze względu na bardzo wysoki komfort obsługi, wynikający m.in. z zastosowania nowego modułu – Asystenta programowania układu Selogica. Dzięki niemu ustawiacz może łatwo, szybko i bezpiecznie zaprogramować wtryskarkę i manipulator, nie znając szczegółowo układu sterowania maszyną. Moduł Asystent programowania intuicyjnie prowadzi ustawiacza przez cały proces przezbrajania i programowania – od programowania formy wtryskowej, przez automatyczne obliczanie wstępnych wartości parametrów, aż do gotowego cyklu pracy. Cechą szczególną jest przy tym „uczenie się” operacji wtryskarki i manipulatora. Ustawiacz tylko wykonuje i potwierdza kolejno wszystkie niezbędne ruchy. Układ sterowania automatycznie wprowadza wszystkie parametry oraz uzupełnia cykl pracy. W ten sposób moduł Asystent programowania układu Selogica wyraźnie ułatwia pracę i dodatkowo umożliwia elastyczną obsługę skomplikowanych maszyn, dzieląc proces na pojedyncze operacje. Ponieważ każdą operację można także wykonać osobno, ustawiacz uzyskuje pomoc także przy każdej wymianie formy wtryskowej i programowaniu. Moduł Asystent programowania układu Selogica ma przede wszystkim dwie główne zalety. Ustawiacz już nie musi być ekspertem od układu sterowania, aby zaprogramować kompletny proces wtrysku. Ponadto wtryskarki Allrounder można przygotować do produkcji znacznie szybciej niż dotychczas dzięki dużej uniwersalności Asystenta programowania i automatycznemu realizowaniu funkcji w tle. Nowy moduł Selogica stanowi więc kolejne konsekwentnie przemyślane, przełomowe rozwiązanie prowadzące w kierunku efektywnej produkcji.

Nadzór nad produkcją dzięki systemowi komputera nadrzędnego Arburg
Szybkie programowanie wtryskarek Allrounder wyraźnie skraca czas przezbrajania, a tym samym czas przestoju maszyn. Dodatkowy potencjał w zakresie ekonomicznej produkcji można wykorzystać przez zastosowanie systemu komputera nadrzędnego Arburg (ALS), który również zostanie zaprezentowany na targach Plastpol. System ALS jest doskonałym instrumentem kontroli i nadzoru między planowaniem produkcji a samym procesem produkcji; umożliwia utrzymywanie stałej wysokiej jakości produkcji, optymalne wykorzystanie potencjału produkcyjnego i zminimalizowanie czasu przestojów. Modułowa konstrukcja systemu ALS umożliwia jego konfigurację w celu dostosowania do potrzeb Klienta podobnie jak w przypadku wszystkich produktów firmy Arburg. Dlatego systemem tym mogą zainteresować się także mniejsze zakłady przetwórstwa tworzyw sztucznych. Kolejną zaletą systemu ALS jest możliwość zastosowania go nie tylko do wtryskarek Allrounder, lecz także do wtryskarek innych producentów.


Źródło: ''