W dniach 15-18.09.2008 na targach branży opakowaniowej Taropak firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentowała dedykowany do druku na kartonach i tekturze ploter UV – Durst RHO 700.

Durst RHO 700 to nowej generacji ploter UV. Charakteryzuje się on modułową budową i możliwością rozbudowy w dowolnym momencie. Najwyższa jakość druku i jednocześnie wysoka wydajność, jak przystało na Durst'a jest standardem!

Durst – patent na najwyższą jakość i wydajność

Produkcyjny charakter i stabilność pracy jest wynikiem zastosowania kilku unikalnych rozwiązań firmy Durst. Po pierwsze – opatentowany, macierzowy system budowy głowic Quadro Array. Głowica składa się z czterech połączonych elementów dających łącznie 512 dysz. Wielkość kropli generowana przez głowicę wynosi 30 piko litrów, co pozwala na osiągnięcie prawdziwej rozdzielczości druku 600 dpi, w przeciwieństwie do rozdzielczości interpolowanej w konkurencyjnych rozwiązaniach. Precyzja druku jest tak wysoka, że bez problemu można wydrukować czcionkę o wielkości 6 punktów.

Po drugie – magnetyczny system prowadzenia karetki. Na ruch karetki mają wpływ siły magnetyczne a nie mechaniczne. Ma to wpływ na idealny przesuw karetki a co za tym idzie głowic drukujących.

Po trzecie – jeszcze bardziej wydajne oprogramowanie i jednostka robocza. Inżynierowie firmy Durst dołożyli wszelkich starań aby i na tym polu ich produkt był jeszcze bardziej wydajny i wyznaczał a nawet wykraczał poza standardy.

Unikalny w klasie – budowa modułowa

Koncepcja rozszerzalności jest znana od dawna. Jednakże wyłącznie Durst korzysta w pełni z jej możliwości. Ploter RHO 700 może być skonfigurowany pod indywidualne potrzeby klienta a także może być rozbudowany w dowolnym momencie.

Jeśli chodzi o atramenty, użytkownik plotera ma możliwość skorzystania z dobrodziejstw koloru białego, kolorów spotowych, lakieru do uszlachetniania wydruku, kolorów typu light by zapewnić jeszcze szerszy gamut barw. Do wyboru są także 3 typy atramentów UV: do zadruku na materiałach płaskich, do druku na mediach elastycznych lub o wysokiej wchłanialności.

Ploter Durst RHO 700 można skonfigurować pod kątem używanego medium. Można wyposażyć go w system druku z roli na rolę o dużym udźwigu. Ploter może być dostosowany do zadruku ciężkich materiałów płaskich lub też bardzo cienkich. RHO 700 może także być wyposażony w system druku na kartonach i tekturze – w tej konfiguracji ploter ten zdobył Złoty Medal MTP na targach branży opakowaniowej Taropak 2008.

Kolejnym czynnikiem, na który mamy wpływ jest wydajność. Użytkownik może wyposażyć go w 4 lub 8 głowic Spectra Quadro Array – tym prostym zabiegiem możemy zwiększyć jego prędkość z 50 do 100 m2/h. Ploter RHO 700 ma także możliwość druku na wielu płytach obok siebie lub też funkcję automatycznego druk na kartonach co jest kolejnym powodem zwiększającym produktywność. Nie można zapomnieć, że ploter ten jest tak zaprojektowany, by nieprzerwanie pracował w 24-godzinnym trybie produkcyjnym.

Zaprojektowany dla najlepszych

Ploter Durst RHO 700 – to uniwersalna „platforma” do druku w technologii UV. Dzięki modułowej budowie, jakości, stabilności i solidności oraz wielu opcjom znajdzie on zastosowanie w drukarniach wielkoformatowych, cyfrowych i offsetowych a także w branży opakowaniowej, reklamie czy w przemyśle.

Polskim dystrybutorem ploterów UV firmy Durst jest Atrium Centrum Ploterowe.

Źródło: www.atrium.com.pl
Źródło: ''