Merkury to nazwa serii w pełni automatycznych wiązarek, pochodząca od nazwy rzymskiego boga Merkurego - opiekuna kupców, handlu i zysku. Jeśli zależy Państwu na zauważalnej optymalizacji procesów pakowania i zabezpieczania towaru, warto zainwestować w sprawdzone i naprawdę wydajne rozwiązanie, jakim są tego typu urządzenia.

Automatyczne wiązarki spinające

Podstawowym modelem jest wiązarka automatyczna TP-702. Za jej wyborem przemawia wydajność (do 65 cykli na minutę), znakomita trwałość, za którą stoi niemiecki silnik bezszczotkowy, czytelny i prosty panel sterowania, który można obsługiwać z obu stron urządzenia. Użytkownicy chwalą sobie też niską awaryjność i prostotę w usuwaniu błędów (wszystkie są sygnalizowane na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym). Automat sam pobiera taśmę, wyrzuca także jej końcówkę oraz, co istotne, wyrzuca wiązania (pętle) powstałe na skutek błędu operatora, który uruchomi cykl bez towaru. Pakowany towar, rzecz jasna jest bezpieczny - wiązarka oferuje płynną regulację siły opinania (zależnie od stosowanej taśmy, od 1 do 32 lub 45 kg) oraz tryb „soft”.

Cała seria wiązarek Merkury zaprojektowano w szczególności z myślą o ergonomii pracy. Cykl uruchamiany jest przyciskiem na panelu, włącznikiem nożnym lub automatycznie przy wykorzystaniu fotokomórki (opcja). I w przeciwieństwie do przedsiębiorczych hochsztaplerów z targowiska proponujących grę w 3 kubki, tutaj „oko” na pewno jest szybsze od ręki. Do tego w połączeniu z trybem opinania wielokrotnego (kolejne cykle wiązania uruchamiane zgodnie z zaprogramowanym przez użytkownika opóźnieniem), TP-702 to prawdziwy demon prędkości – wspomniane 65 wiązań na minutę w przypadku taśm 5,6-9 mm i 60 cykli w przypadku stosowania taśm o szerokości 12 mm.

Jeżeli funkcje przedstawionej wiązarki są niewystarczające, rodzina Merkury proponuje urządzenia z prasą (TP-702P), napędami pasowymi w stole (TP-702B), jednym i drugim (TP-702BP) czy wyposażone w wąski suwak do opinania produktów bardzo wąskich (TP-702RS). Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zapraszamy do kontaktu!

automatyczna wiązarka spinająca


Komentarze

  • merkury

    Czy w tej maszynie tylko silnik jest niemiecki , a reszta azjatycka? Dobrze, że Bóg Merkury ma patronat nad tą maszyną. W kościelnym państwie to naprawdę duży atut.