Nowa szybkoobrotowa, zrobotyzowana ładowarka do worków termokurczliwych – Cryovac® BLR2C firmy Sealed Air – została stworzona z myślą o wydajności, bezpieczeństwie i higienie

Automatyczny wybór
Klucz do niezawodnej wydajności
W pełni automatyczna, wysokoobrotowa, zrobotyzowana ładowarka do worków, Cryovac® BLR2C firmy Sealed Air, jest przeznaczona do pakowania szerokiej gamy twardych serów w termokurczliwe worki Cryovac®. Została zaprojektowana tak, aby spełnić najwyższe wymagania w zakresie wydajności i jakości, uzyskując szybkość pakowania do 20 paczek na minutę w zależności od wielkości produktów. Dzięki automatycznemu poborowi worków, transferowi i załadunkowi przez ramię robota, do nadzoru maszyny potrzebny jest tylko jeden operator. Cryovac® BLR2C wyróżnia się solidną konstrukcją wysokiej jakości, do której w całości wykorzystano materiały dopuszczone do kontaktu z żywnością w procesie produkcji. Czyszczenie jest łatwe dzięki możliwości zdjęcia wszystkich pasów bez żadnych narzędzi, natomiast prosta konserwacja stanowiła zasadniczą część założeń dotyczących projektu.

Zastosowanie

Na ładowarce Cryovac® BLR2C można pakować twarde sery o maksymalnej wadze do 20 kg, o wymiarach od 170 do 700 mm (długość), 105–380 mm (szerokość) i 40–115 mm (wysokość). W tych gabarytach mieszczą się pakowane sery w kawałkach ze standardowych eurobloków. Dwa podajniki w maszynie umożliwiają ładowanie worków w dwóch różnych rozmiarach lub z dwoma różnymi nadrukami. Jednolite ułożenie worków zapobiega skażeniu obszaru zgrzewania, a różnorodny tooling umożliwia sprawne otwieranie worków. Widelce podajnika pakującego znajdują się na stałej wysokości (nie opadają), a szerokość pasa pakującego jest zmienna, aby dopasować się do różnych wymiarów produktów.
Maszyny

Standardowa oferta ładowarek Cryovac® BLR2C jest dostępna bez podajnika i odbiornika, co pozwala na płynną, indywidualnie dopasowaną integrację z istniejącymi rozstawieniami linii pakujących. Występuje w czterech różnych wersjach ułatwiających łatwe wdrożenie w zakładzie produkcyjnym – przepływ produktu od lewej strony do prawej lub od prawej do lewej, z wyborem ustawienia ekranu dotykowego operatora przy podajniku lub odbiorniku w każdej z obu wersji. Ładowarka jest także kompatybilna z nowym rozwiązaniem sieciowym PakFormance®, składającym się z urządzeń i oprogramowania, służącym do monitoringu i optymalizacji wydajności linii pakującej.

Korzyści dla zakładów spożywczych:
Najbardziej wydajna ładowarka do worków na rynku;
Zaprojektowana specjalnie dla branży serowarskiej;
Łatwa integracja z istniejącymi layoutami linii pakujących;
Obsługa bez nadzoru operatora, w zależności od konfiguracji linii i maszyny;
Zero przestojów pomiędzy uzupełnianiem worków;
Łatwe czyszczenie i konserwacja.

Źródło: Sealed Air Cryovac