Firma Avargraf po raz kolejny zaprezentuje swoją ofertę podczas Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack. Odbywać się one będą w dniach od 5 do 7 marca w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Na stoisku nr 36 w hali E Avargraf przedstawi szereg rozwiązań ze swojej oferty, w tym dedykowanych produkcji opakowaniowej i poligraficznej. Podczas tego wydarzenia światową premierę będą miały nowe urządzenia firmy APR Solutions, której Avargraf jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce.

Avargraf na targach Warsaw Pack 2019 z innowacyjnymi rozwiązaniami do pakowania

- „Targi Warsaw Pack to kolejne wydarzenie, podczas którego będziemy mieli okazję spotkać się z naszymi klientami, by przedstawić im szeroką gamę maszyn z naszej oferty do produkcji opakowań, wśród których będą także światowe premiery. Mamy nadzieję, że zainteresują one naszych gości” – mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf.

Podczas wszystkich dni targowych Avargraf prezentować będzie najnowsze urządzenia włoskiej firmy APR Solutions, które w Warszawie będą miały wspomnianą światową premierę. Pierwsze z nich - Maxi ATHOS 160 - to półautomatyczna maszyna (z ręcznym podawaniem) do automatycznego nakładania taśmy dwustronnej, zrywającej, magnetycznej, a także silikonowej na tektury o szerokości do 1600 mm. Standardowe urządzenie dostarczane jest z dwoma aplikatorami RAP (lewy i prawy) i nowym systemem pozycjonowania. Jak podaje producent można w nim dodatkowo zainstalować 4 kolejne aplikatory w różnych konfiguracjach: RAP, RAP STRIP, RAP MAG oraz RAP SIL. 

Druga nowa maszyna włoskiego producenta to Maxi Box 160 - półautomatyczna składarko-sklejarka zaprojektowana dla rynku tektury falistej i materiałów forex. Opracowana z myślą o składaniu i sklejaniu pudełek liniowych z jednym punktem klejenia oraz do aplikacji taśm. Jej zaletą jest beznarzędziowa szybka zmiana formatów i możliwość pracy dwustrumieniowej. Maszyna posiada ręczny podajnik i stół wykładania o dużym formacie aż do 1600 x 2000 mm. 

Podczas  targów Warsaw Pack Avargraf zaprezentuje kolejną nowość ze swojej oferty - banderolownicę Band Tech model XT – 32 B. Została ona zaprojektowana z myślą o bezproblemowym banderolowaniu różnorodnych materiałów i produktów. Proces ten odbywa się tu przy użyciu banderoli papierowej, jednostronnie powlekanej lub wykonanej z folii polipropylenowej (PP). Urządzenie charakteryzuje się bardzo intuicyjną obsługą oraz niezwykle szybkim nastawem. Dodatkowym jego atutem jest odwijacz taśmy banderolującej. Może on pomieścić szpule o długości 500 m, a wymiana taśmy jest tu niezwykle łatwa i szybka, dzięki czemu maszyna jest natychmiast gotowa do dalszej pracy. Odwijacz taśmy jest wyposażony w podstawę jezdną, co ułatwia przemieszczanie maszyny. Urządzenie oferuje wszechstronne zastosowania i kompaktową budowę, zapewniając w tym samym czasie niezawodną i dokładną pracę przy zgrzewaniu banderoli papierowych powleczonych lub polipropylenowych. Producent podkreśla przy tym wyróżniające ją cechy: wysoką niezawodność i wielostronne możliwości zastosowania przy konkurencyjnej cenie.

Poza opisanymi nowościami wśród maszyn obecnych na targach znajdzie się także składarko-sklejarka APR Solutions - Box Plus 2 przeznaczona do składania i sklejania pudełek liniowych oraz pudełek z dnem automatycznym, teczek na dokumenty, kopert kurierskich, pudełek na DVD, a także do insertowania kart, próbek i nakładania taśmy dwustronnej na plakaty.

Wśród prezentowanych maszyn będzie też automatyczna bigówka listwowa Bacciottini DG Line 8000. Jest ona dedykowana klientom, którzy chcą bigować i perforować półformatowe arkusze o gramaturze do 400 g/m2. Charakterystyczną cechą wszystkich rozwiązań Bacciottini, jak podaje producent, jest możliwość wykonywania bigów z minimalną odległością 0,1 mm od siebie oraz w odległości 1 mm od krawędzi arkusza, a także prosta obsługa tych urządzeń.

- „Jesteśmy przekonani, że nasza interesująca propozycja może stać się inspiracją dla wielu firm nie tylko z branży opakowaniowej. Warsaw Pack 2019 to doskonała okazja, żeby poznać te urządzenia w pracy „na żywo”. To również możliwość spotkań i rozmów z naszymi konsultantami na temat usprawnienia produkcji za pomocą rozwiązań, jakie oferujemy, poprawy jej jakości i wydajności, a co za tym idzie – wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstw. Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas na targach” – podsumowuje Sławomir Kugaudo.

 

Źródło: Avargraf